Skocz do zawartości

Rozbierzność spalonych kalorii garmin-strava

adek986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zakupie garmina edge 820 mam problem z kalkulacją spalonych kalorii, garmin z pulsometrem, czujnikami kadencjii i predkosci pokazuje po dzisiejszej jeździe 1034 spalonych cal. a strava po synchronizacjii z tel. zaraz po treningu pokazjue 590. Dlaczego taka rozbierzność, skoro aktywność na strave została załadowana z garmina, która wartoś jest właściwa?

Zobacz czy w obydwu miejscach masz wpisaną tą samą wagę. I zdaj sobie sprawę że są tylko mocno orientacyjne wartości, nie ma sposobu żeby dokładnie zmierzyć ilość spalonych kalorii. Możliwe, że garmin i strava liczą to innym algorytmem i będa różnice.

Waga w garminie i na stravie ta sama.  Zdaje sobie sprawe z tego ze są to szacowane wartości ale przeciez garmin synchronizuje sie ze stravą, wiec przesyła całą aktywność, którą zapisał podczas treningu i dlatego zastanawia mnie rozbierzność zapisu na obu urządzeniach

Żeby oszacować kalorie musi być prawidłowo ustawiony profil(płeć, wiek, wzrost, waga), do tego strefy tętna. Jak to masz zgodne to powinno wyjść podobnie ale to i tak tylko szacunek.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mnie Strava regularnie zawyża ilość spalonych kalorii. Strava otrzymuje dane z profilu Garmina, ale liczy kalorie po swojemu, nie biorąc pod uwagę tętna, a tym bardziej stref tętna.

Garmin ma swoje algorytmy, które min biorą pod uwagę tętno, wagę, a także stopnień wytrenowania czyli po części wzrost/spadek formy także na podstawie synchronizacji danych z różnych urządzeń (np nie tylko z Garmina, ale też monitorów aktywności, które liczą kalorie na co dzień), różnice wysokości i tempo podjazdów, a także wiele innych czynników. 

Pod tym linkiem można się Stravie "poskarżyć"

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmDkZ82uXVdrBF9k4xOcA2uyWDLerwbt2NhaM7MOuUmhBq7A/viewform 

To ja się dołączę z podobnym pytaniem:  

z czego mogą wynikać różnice w strefach tętna na Garmin 820 i Stravie po przesłaniu tam treningu z Garmina???  I wobec tego którymi strefami powinienem się sugerować? 

Dla przykładu porównanie tego samego treningu:

Heart Rate Analysis   STRAVA                                                                               GARMIN  

Z1 Endurance < 110           0s                0%                                                              Z1         0:00

Z2 Moderate 110 - 145      27:58       44%                                                             Z2         9:19          14%

Z3 Tempo      145 - 163      21:42       34%                                                             Z3         15:32         24%

Z4 Threshold 163 - 181    14:20        22%                                                             Z4          21:42        33%

Z5 Anaerobic > 181              0s             0%                                                               Z5          17:37        27%