konop90

Rozciąganie pod kolarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

konop90

Witam chciałbym się was poradzić czy macie jakieś sprawdzone ćwiczenia bądź zestawy z YouTube na których mógłbym się wzorować? Chciałbym rozciągać się dłużej, to znaczy przynajmniej 20 min 3 razy w tygodniu oraz jeśli ktoś zna to może 5 minutowe rutynki.

Chodzi mi głównie o plecy i barki żeby móc bardziej wyciągnąć się na rowerze bo tak patrzę, że w porównaniu do innych to jestem sztywniak.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

konop90

Oki dzięki za linki. A czy wy sami się rozciągacie przed/po jeżdżeniu czy może w dniu wolne od jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janek69

Ja zawsze się rozciągam po treningu.

Rozciągając się należy pamiętać o 4 prostych zasadach:

Rozciągamy się wyłącznie gdy nasze mięśnie są rozgrzane i ciepłe,

Rozciąganie wykonujemy w prawidłowej pozycji (takiej, która odpowiednio przygotuje mięsień),

Rozciągamy mięsień do lekkiego uczucia bólu,

Nie wykonujemy gwałtownych szarpnięć (grozi to naderwaniem).

https://treningbiegacza.pl/rozciaganie-przed-czy-po-treningu-opinie-ekspertow-treningbiegacza-pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konop90

Ja stosuje rozciąganie dynamicznie przed treningiem i tak jak piszesz Janek statyczne po. Jednak moje rozciąganie, wymyślone na poczekaniu mało dało. Próbowałem robić z filmików z YouTube ale cześć z nich albo jest dla mnie za trudna albo już na samym początku widzę, że są błędnie robione.
Wynalazłem teraz książkę "Bądź sprawny jak lampart" gdzie jest trochę na temat rozbijania mięśni więc już leci do mnie. I do tego mam do sprawdzenia 2 filmiki crossfitu z rozciąganiem pleców i nóg więc może akurat będzie to coś czego szukałem.
Jedyne czego mi brakuje to rutyny na rano/wieczór ale tutaj chyba będzie coś lekkiego z dynamicznym rozciąganiem max 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

Ja rozciągam się od około miesiąca, prawie codziennie. I muszę przyznać, że widzę tego efekty - przynajmniej jeżeli chodzi np. o  pogłębienie skłonu. Na rowerze,  wiadomo, tam mięśnie pracuja przez dużo większy czas, więc to swoją droga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konop90

Ta yoga całkiem mi się podoba i wyjdzie w miarę szybko, w sam raz po pracy albo przed.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Męski szpagat w wykonaniu Petera Sagana :):):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Z.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi