Skocz do zawartości

Czy rama będzie odpowiednia?

Maksaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

• daj link do obserwowanego przez Ciebie roweru,
  • podaj informację jaki rozmiar ramy Cię interesuje,
  • dokonaj pomiaru swojego przekroku:
  1. Stajesz boso przy ścianie w lekkim rozkroku (najlepiej na szerokości ramion),

2. Pomiędzy nogi włóż jakąś książkę czy to poziomicę, dociśnij dosyć mocno do krocza i zaznacz tę wysokość na ścianie

3. Podaj nam tę wartość w centymetrach

Po udzieleniu nam powyższych informacji, będziemy Ci w stanie pomóc.

Niekupuj btwina dozbieraj do 2k i kup iną szose używaną na sorze bo ten naped serio jest słaby a za 2k można naprawde fajnego cannondale kupic. Niemuwcie ze hejtuje btwiny bo sam mam a poprostu ten model jest słaby.

Niekupuj btwina dozbieraj do 2k i kup iną szose używaną na sorze bo ten naped serio jest słaby a za 2k można naprawde fajnego cannondale kupic. Niemuwcie ze hejtuje btwiny bo sam mam a poprostu ten model jest słaby.
Używkę. Tu masz rower z możliwością rat 0% 2 lata gwarancji i serwis pod nosem.
Chłopak chce się wkręcić w rower. Jak się nie uda to nie będzie szkoda. Jak się uda to po zajechaniu napędu zmieni na co tylko będzie chciał. Ten rower ma bardzo wygodną geometrię.

przejechałem aktualnie 1000km na rowerze krossa ważącym ponad 20kg  około 10 letnim, z rozjechanym napędem piastami wkładem i wszystkim co się da , więc uważam,że jeśli przesiąde się na ten rower to będzie niebo a ziemia

@Maksaw Będzie. Jeździłem tym rowerem po sklepie w trakcie zakupu mojego Rockridera. Zrobił na mnie OGROMNE wrażenie. Pierwszy raz w życiu siedziałem na szosie. Przede wszystkim zdziwiło mnie to, że pomimo pochylonej pozycji mój dolny odcinek kręgosłupa był prosty. A to dla mnie bardzo ważne. Rower jest po prostu wygodny. 

Nie ufaj tabelkom. Wg mnie rozmiarówka decathlona jest zaniżona. Zgodnie z nią powinienem wziąć Rockridera rozm. L (wzrost 184) przejechałem się nim po sklepie i był jak po młodszym bracie. A XL jest jak ulał. Moja rada jest taka: Zmierz przekrok. Odejmij od niego 10cm i na takiej wysokości (mierząc od środka osi suportu do powierzchni siodełka w sklepie ustaw sobie siodełko (wyjściowa prawidłowa wysokość siodełka) Zrób parę kółek po sklepie na jednym i drugim rozmiarze i będziesz wiedział który Ci lepiej pasuje.

Wkręcisz się w jazdę to sam poczujesz co Ci pasuje a co byś chciał zmienić. I za jakiś czas zmienisz sobie napęd na taki jaki będzie Ci odpowiadał.

Edytowane przez Gość

Właśnie czekałem, aż ktoś się wypowie kto wie co nieco o rowerach tej marki. Również uważam, że rozmiar M (górna rura o długości 54,8 cm) to trochę za mało jak na Twój wzrost. Tak jak napisał @zibi_j1, najlepiej wybierz się do Decathlonu i się przymierz zarówno do L-ki, jak i do M-ki (po uprzednim prawidłowym ustawieniu siodełka). Skoro rozmiarówka jest zaniżona, to wybrałbym L-kę.

W razie czego będziesz mógł zamontować nieco krótszy mostek. Ale pamiętaj - warto się przejechać.

3 minuty temu, m4rvell0us napisał:

Skoro rozmiarówka jest zaniżona, to wybrałbym L-kę.

W razie czego będziesz mógł zamontować nieco krótszy mostek. Ale pamiętaj - warto się przejechać.

Ja również wziąłbym większy. Lepiej się na rowerze odrobinkę wyciągnąć lub zamontować krótszy mostek niż jeździć skulonym. Nawet jak masz do decathlona kawałek drogi to przejedź się i przymierz.

6 godzin temu, lukefromkalisz napisał:

Nie kupuj L, w Twoim przypadku rozmiar M jest optymalny, rozmiar S byłbyś w stanie jeszcze dostosować ale L to będzie lipa, zaufaj mi kolego ;)

Siedziałes na rowerach B'Twina?

Jesteś nowym użytkownikiem z trzema postami na forum. Na jakiej podstawie chłopak Ma Ci zaufać?

Siedziałes na rowerach B'Twina?
Jesteś nowym użytkownikiem z trzema postami na forum. Na jakiej podstawie chłopak Ma Ci zaufać?
Trochę jeżdżę domyślam się że osoby z dużą ilością postów to czołówka szosowa lub mtb xc w Polsce

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

[mention=920]lukefromkalisz[/mention] nie koniecznie, ale nie są to osoby anonimowe, a Ty na ten moment jesteś. Znamy się tutaj i wiemy mniej więcej kogo o co można zapytać. 
Wybierając rozmiar L będzie na długość dobrze ze standardowymi mostkami 90-120mm jednak kokpit będzie bardzo wysoko, wyżej niż w ramach typu endurance czyli wyjdzie z tego rower crossowy z kierownicą szosową.
Osobiście odradzam takie połączenie i lepiej poczekać na więcej kasy i kupić coś normalnego. Zależy też czego się oczekuje od roweru, dla mnie rower szosowy to nie tylko klamkomanetki na kierownicy z barankiem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Fabrycznie pod mostkiem masz 5 podkładek. Rower dedykowany jest dla początkujących a taka osoba nie jest wystarczająco rozciągnięta do roweru z typowo sportową geometrią, przez co łatwo może się wogule zniechęcić do jazdy. Z tego powodu uważam że lepiej, jak kierownica na początku jest ciut wyżej. Stopniowo można przekładać podkładki na górę aż finalnie dać krótszy mostek i ustawić go w negatyw uzyskując sportową pozycję i przy okazji lepsze panowanie nad rowerem s krótkim mostkiem. W zbyt małym rowerze sterówki nie przedłużysz.

Nie mówię że nie masz racji, jednak nie mierz chłopaka swoją miarą. Ty tez kiedyż zaczynałeś. Zwróć uwagę ze namawiamy go na wizytę w sklepie. Normalne że jak usiądzie na L i stwierdzi, że jest za duży to weźmie rozmiar mniejszy. Ja te rowery mierzyłem i wiem jaką mają rozmiarówkę.

Sam przymierzałem się do Tribana 500 z Decathlona i mi osobiście pasowała eLka, mam 183 cm wzrostu.

Moim zdaniem L będzie dla Ciebie za duża, M brzmi bardziej racjonalnie.

Faktycznie rowery z Decathlona mają bardzo wylajtowaną pozycję, poprzymierzaj się. Mi osobiście od razu bardziej przypadła do gustu rama wyścigowa.

Witam mam podobna sytuacje. Posiadam rower Cube SL Road race rozmiar 56 ale chce sie przesiasc na szosę . Znalazłem fajny używany rower BMC Roadracer SL01 w rozmiarze 54 cm . Zastanawiam się czy przy moim wzroście 178 cm i przekroku 79 cm to będzie odpowiedni rower dla mnie . Niby wg producenta taki rozmiar ramy jest od 172 do 180 ale znów podają ze 56 cm jest od 178 wzwyż . Pomóżcie bo rower fajny i cena tez dobra .