Skocz do zawartości

Giant xtc 2 29er 2017

Adanio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przymiezam się do kupna roweru na kołach 29 cali i w oko wpadł mi taki o to rower.Szukalem opini w internecie na temat tego Gianta ale nic nie udało mi się znaleźć dlatego chciałem was prosić o radę.Czy ta rama jest wytrzymała i będzie dobra baza do budowania czegoś lepszego a może ktoś z was posiada już taki rower i może coś więcej o nim napisać?Dodam ze nie mam zamiaru na nim skakać robić salt w powietrzu itd:) Będzie użytkowany głównie po lasach ewentualnie czasami na maratonach jak forma mi na to pozwoli.Z góry dziękuje za jakiekolwiek opinie i pozdrawiam :)

Od roku użytkuję XTC Advanced 27.5 1.5 LTD 2016 (bo chyba o odpowiednik tego na kołach 29'' Tobie chodzi?) i złego słowa nie powiem. Przymierzałem się też do XTC 29er (2016) i tamta geometria mi nie podeszła, ale na 2017 to już chyba następna generacja.

Rower przeżył dwa wyścigi etapowe w górach oraz wiele kilometrów tamże. Poza tym dożywotnia gwarancja na ramę mnie przekonuje.

Warto od początku pomyśleć nad zabezpieczeniem lakieru (szczególnie przy korbie - bo tego brakuje) oraz od spodu.

Edytowane przez wojtalski

Dokładnie chodzi mi o ten rower nie wiem dlaczego nie wkleił się wcześniej link.http://pbrowery.pl/xtc-advanced-29er-2-ltd-p-1704.html Widze ze ten twój to niezły wypas:) A jak jest z ta gwarancja na ramę?Obejmuje ona np. pęknięcia ramy przy wypadku?Posiadam teraz krossa level r7 z 2016 i tez nie mogę narzekać ale chciałem coś na większym kole i na karbonie a krossy bodajże do levela b10 nie maja sztywnej osi z tylu.Jesli chodzi o zabezpieczenia ramy to ten posiada plastik na dolnej rurze ramy a koło korby nie wiem bo się nie przypatrzylem.Pozdro

Edytowane przez Adanio

Oczywiście ze gwarancji nikt nie da na uszkodzenia mechaniczne, jak np. uderzenie podczas wypadku... to przecież nie kwestia wad samej ramy. A co do wagi... mój waży ok 11,5 kg dużo? mało? ale wolę cięższa ramę (200-400 g?) ale lepiej zabezpieczona w newralgicznych miejscach, niż super wycieniowaną i pękającą... W karbonowej istotniejsza jest dla mnie sztywność samej ramy. A z tego co słyszałem Giant potrafi robić dobre ramy.

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wojtalski

Masz racje lepiej mieć troszkę cięższa ramę ale zabezpieczona niż odchudzana na maksa i ryzykować ze jakiś kamień może ja uszkodzić.A wiesz może jak sprawuje się ten nowy system w którym można założyć koła 27.5+ zamiast 29 oraz zrobić z niego singlespeeda?Jest to chyba nowość w kolekcji gianta.

Edytowane przez Adanio

Jedna ważna rzecz w 29er-  waga kół, dystrybutor odpisał że nie wie , natomiast pytałem gościa na yt który ma gianta na tym zestawie kół, waga podobno około 1800g.

Ja zastanawiałem się nad tym samym tylko w wersji 3. Rama jest naprawdę super.

Fajna rama i ogólnie solidny rower, ale w kwestii gwarancji Giant Polska mam duże wątpliwości. Piszę to z doświadczenia dotyczącego mojego roweru, który swego czasu reklamowałem. Był to jeden z powodów niedawnego wyboru nowego roweru MTB innej marki.

Fajna rama i ogólnie solidny rower, ale w kwestii gwarancji Giant Polska mam duże wątpliwości. Piszę to z doświadczenia dotyczącego mojego roweru, który swego czasu reklamowałem. Był to jeden z powodów niedawnego wyboru nowego roweru MTB innej marki.
Podobno w temacie gwarancji trochę się pozmieniało. Poza tym dożywotnia gwarancja obowiązuje na każdego z właścicieli, a nie tak jak u innych tylko na pierwszego.

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka