Skocz do zawartości

Frameset gravel.

Zalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuję się do składania roweru gravelowego i nic specjalnego znaleźć nie mogę :/
Najbardziej w oko wpadł mi accent furious jednak przeraża mnie cena pełnego setu (1600zł) zwłaszcza, że raczej nie jestem przekonany do karbonowego widelca ;) 
Za to sama rama jest już w fajnej cenie bo u dystrybutora za 900zł a na allegro 700zł co jest dla mnie świetną ceną. Tylko pojawia się znowu problem widelca. Dedykowany widelec do furious'a ma a2c (wys. oś-bieżnia) 400mm a, że ten widelec odpada ze względu na cenę (700zł) i karbon starałem znaleźć się zamiennik. Jednak wszystkie widelce jakie spotykam mają a2c 430-460mm co mocno zaburzyło by geometrię roweru. Jedyne co udało mi się znaleźć to wideł Accent CX-One Alu w cenie 500zł (co jak dla mnie i tak sporo) i z a2c 405mm co według mnie jest dopuszczalną maksymalną granicą ;) 
Tak więc tu pada pytanie. Czy znacie jakieś niewysokie widelce sztywne pod koło 28" i tarczę z a2c w granicach 395-405mm? (Takie żeby przyjęły oponę 35-40c)

Jeżeli nic się nie znajdzie poszukuję również ciekawych ram oraz pełnych setów, nowych kub używanych. Chciał bym zmieścić się w budżecie 900-1300 z pełnym setem.
Tak więc poszukiwany widelec wyżej wymieniony bądź jakaś ramka lub frameset ;) 
Swoje propozycje proszę pisać poniżej ;)
Z góry dzięki za pomoc ;) 

P.S. Całe rowery mnie nie interesują :) 

będzie ciężko, o identyczny widelec innej firmy, 26 mtb są wyższe, w pełni aluminiowe widełki do CX-One (1 1/8) kosztują ok. 360 zł na allegro, aluminiowo-karbonowe do cx-one pro 500 zł, poszukaj jeszcze na stronach internetowych tych sklepów z allegro (allegro pobiera 9% prowizji, poza allegro mogą ci sprzedać taniej :)), 

Masz  set Furiousa za 1140zł:  http://biostern.abstore.pl/ramy-set-accent-furious-m-srebrno-czarny,c107,p2413,pl.html,

Sama rama 610 zł: http://biostern.abstore.pl/ramy-rama-accent-furious-m-sreb-czar,c107,p2473,pl.html

Sklep sprawdzony, kilka razy zakupy robiłem.

Co do widelca to mam full carbonowy w mojej CX-One. 3 lata jeżdżenia i zero kłopotów także polecam.

Edytowane przez Nemrod
  • Pomógł 1

Składamy obecnie własny projekt "gravela". Rama wg. projektu własnego, rama wykonana w Mielcu.Widelec z ChRL karbon, koła własny zaplot na obreczach Accenta,prawilne piasty(15mm,12/142),hamulce tarczowe mechaniczne, klamko manetki Rival, ..,itp.Napęd Srem 1x11.Dodatki jak baranek,stery,itp.całość od Accenta.Finalnie wg.danych katalogowych całość z fajną geometrią, rama alu powinna się zamknąć w ok. 9kg.Problem z doborem opon ale już chyba jest pomysł.

Jeżeli byłbyś zainteresowany projektem ramy lub dołączeniem do projektu prześlę więcej na priv.

• Lubię to! 1
16 godzin temu, Roman Wawa napisał:

Składamy obecnie własny projekt "gravela". Rama wg. projektu własnego, rama wykonana w Mielcu.Widelec z ChRL karbon, koła własny zaplot na obreczach Accenta,prawilne piasty(15mm,12/142),hamulce tarczowe mechaniczne, klamko manetki Rival, ..,itp.Napęd Srem 1x11.Dodatki jak baranek,stery,itp.całość od Accenta.Finalnie wg.danych katalogowych całość z fajną geometrią, rama alu powinna się zamknąć w ok. 9kg.Problem z doborem opon ale już chyba jest pomysł.

Jeżeli byłbyś zainteresowany projektem ramy lub dołączeniem do projektu prześlę więcej na priv.

taka inicjatywa i trzymacie to w tajemnicy?! Nie ładnie! :) Podzielcie się informacjami, zdjęciami itd. Takie inicjatywy winny wychodzić na światło dzienne

3 godziny temu, GrochowaMTB napisał:

taka inicjatywa i trzymacie to w tajemnicy?! Nie ładnie! :) Podzielcie się informacjami, zdjęciami itd. Takie inicjatywy winny wychodzić na światło dzienne

Ale jeżeli mają pomysł. Mogą np rozkręcić własną markę z własnymi patentami a tak puszczą w internet, ktoś to podpierdzieli i ich ubiegnie ;) Więc w pewnym sensie rozumiem :P Może też chcą być wyjątkowi i robić rowery na zlecenie. Powodów takiego zachowania może być milion ;) 

W dniu 16.11.2017 o 00:51, Roman Wawa napisał:

Sprawdzam ;)

Cześć. Zupełnie zapomniałem o tym wątku. Ależ ten czas leci!!! Już trzy lata!

Rower cały czas w "użyciu" i raczej nie zanosi się aby kiedykolwiek zmienił właściciela. Ma u nas dożywocie.

Zaraz wrzucę jakieś fotki.

20190512_123901.thumb.jpg.b10ba6f9fa17ee58b9dfac70acabc1a5.jpg20190512_123951.thumb.jpg.db384a1328d69df5bccf6ed21d158713.jpg20190512_111015_1.thumb.jpg.c85638ef733aab672607a96e507ef059.jpg20190411_152910_1.thumb.jpg.f1a5448d2c79520324dd56afb18cd15c.jpg20190411_161035_1.thumb.jpg.c7db01b8a8becc2acd8d08b03fe212a0.jpg

20190411_162628.jpg 20190411_170759.jpg 20190411_172748.jpg

Na ostatnim nie koniecznie widać "rumaka" ale nie mogłem się powstrzymać.

W takich okolicznościach przyrody ten sprzęt czuje się najlepiej.

• Lubię to! 1

Witam, widzę że tu starzy gravelowi wyjadacze, a ja dopiero chcę zacząć swoją przygodę z tymi jakże uniwersalni rowerami. Jedyne co stoi mi na przeszkodzie to szerokość opon w dostępnych ramach/frameset'ach. Zastanawiałem się nad zbudowaniem roweru na ramie do XC (Accent Peak 29 TA), bo tam wchodzą opony do 2,3", i do tego sztywny widelec z chińskiego karbonu. Jeśli chodzi o widelec, nic innego na sztywnych osiach nie mogłem znaleźć w jakiejś rozsądnej cenie, nawet aluminiowego. 

Pytanie brzmi, czy ramę Peak (stack - ok. 670mm) da się jakoś zaadaptować pod używanie kierownicy z barankiem?

Dodam tylko że mam ok 180cm wzrostu. 

ACCENT-geometria_PEAK-TA12.jpg ACCENT - geometria_ramy_FURIOUS.jpg

Edytowane przez p_chudy