Skocz do zawartości

Czy wymieniać kasetę?


JackBenton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie w moim rowerze wystąpił problem se spadaniem biegów na kasecie (Sram PG 830). Przerzutka Sram SX-4 jest dobrze wyregulowana tak samo jak linka itp. Wina nie stoi po stronie przerzutki. Diagnoza moja, znajomych, i serwisanta w rowerowym: do wymiany kaseta i łańcuch. Łańcuch na pewno wymienie bo jest rozciągnięty zostane przy tym co mam teraz, bo u mnie wytrzymał dobre 2,5 roku jest to Sram PC 830. Kaseta ma lekkie bicie na 3 i 4 zębatce. Cały napęd zawsze jest czyszczony na czas. I pytanie: czy kaseta też jest do wymiany czy to tylko wina łańcucha? I czy da się obejść wymiane całej kasety np. wyprostowaniem tych zębatek jeśli jest to możliwe. Jest to mój pierwszy temat na tym forum więc proszę od razu nie hejtować :D . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wrzuć zdjęcie tej kasety, wszystko zależy od tego jak wyrobione są zębatki.

Jeżeli 2 są krzywe to moim zdaniem wypadało by wymienić też kasetę, chociaż to jeszcze jej nie dyskwalifikuje, wszystko zależy od tego jak powyrabiane są koronki w niej.

Dobrze by było sprawdzić łańcuch przymiarem, jeżeli przy 1.0 wpada swobodnie, albo nawet ma trochę luzu to i kaseta będzie zajechana.

Najpewniejszym sposobem sprawdzenia tego będzie założenie nowego łancucha i przejechanie się pod obciążeniem, jeżeli nowy łańcuch będzie przeskakiwał na koronkach kasety to i kaseta jest do wymiany.

Łańcuch 8s i kaseta to nie jest wielki wydatek w tym przypadku, w sumie z 80-100 zł, ja bym zmienił i to i to.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jedras napisał:

Łańcuch 8s i kaseta to nie jest wielki wydatek w tym przypadku, w sumie z 80-100 zł, ja bym zmienił i to i to.

Też poszedłbym tym tropem bez kombinacji z prostowaniem koronek. Tam działają dość duże siły, więc prostowanie może tylko osłabić materiał i znowu pojawią się krzywizny. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie wszystko wygląda dobrze. Nigdy nie dopuszczałem żeby napęd był brudny zawsze przed lub po jeździe był czyszczony, dlatego tyle wytrzymał ,a koronki w kasecie nie są prawie ztarte. Wystarczy naprawde dbać ;) Ale tego że łańcuch sie rozciągnął nie da sie pominąć niestety. Ja zostane przy tym co teraz mam. A nie dopłace do lepszego bo nie mam pieniędzy na wysokiej klasy części. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...