Skocz do zawartości

Puszcza Niepołomicka MTB 30km Jesień 2017

Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano ! 

Z racji że jakiś czas temu w innym temacie dosyć obszernie rozwiną sie wątek przejazdu przez Puszcze Niepołomicką postanowiłem w dniu dzisiejszym wybrac się przed praca na objazd. 

W sumie miałem ok 2h na przejechanie Puszczy, zdecydowałem sie na rower MTB bo raz że dawno nim nie jechałem 9_9 a dwa najciekawsze miejsca sa właśnie przy trasach szutrowych, kamienistych i leśnych ubitych (w dniu dzisiejszym mokrych i trochę błotnistych) tak że szosa dzisiaj odpoczywa.

Ok, mamy za sobą wstęp więc zaczynam opis trasy naturalnie w skrócie 9_9

Start Bochnia, do Puszczy można wjechać/wyjechać asfaltem bądź ubitymi drogami szutrowymi ja sobie wybrałem Baczków (od strony Krzyżanowic). Zaraz za mostem wiszącym na Rabie w prawo i asfaltowym skrótem prosto do Puszczy. 

65e9a531c846bf49gen.png

Nastepnie drogą szutrową w kierunku Czarnego Stawu. W dniu dzisiejszym przymroziło z rana i tam gdzie normalnie jest ubity i suchy szuter dzisiaj było troche błotka i trzeba było uważać. nie mniej jednak trasa jak najbardziej OK :D W swoim MTB mam sztywny widelec i opony 1,6" więc tym bardziej nie szalałem, starałem się utrzymać średnią prędkość w okolicy 25.

534e62055c166d3dgen.png

I jak tu normalnie siedzieć w domu i czekać na 13:30 (wyjscie do pracy) gdy za oknem w odległości niecałych 5km od domu takie klimaty O.o

Tutaj moje wozidełko a w tle Czarny Staw

e07584bad3012325gen.jpg

Jedziemy w kierunku Żubrostrady z pod Czarnego Stawu, w sumie cały czas asfaltem poza kilkunastometrowym wyjazdem drogą szutrową. Śmiało można nią przejechać szosówką, jak by ktoś chciał np od strony Krakowa podjechać żaden problem. Na foto w tle widoczna jest nawierzchnia 9_9

f8047316b7241b1agen.jpg

Juz jestem na asfalcie, przed sobą prosty odcinek drogi prosto do Żubrostrady

585b3050df2eb2f5gen.jpg

No i jestem na skrzyżowaniu w sumie chyba to największe skrzyżowanie w Puszczy 9_9 

Tak jak na zdjęciu widać: 

- z tyłu droga na Damienice

- w prawo na Zabierzów Bocheński / Niepołomice

- w lewo na Mikluszowice

2dbcb621fcf3d5d0gen.jpg

Ja się wybrałem w prawo (moje lewo) w stronę Zabierzowa B. Po drodze mijamy ogrodzenie betonowe za którym znajduja się (przynajmniej tak mówią ludzie i nazwa drogi którą jadę) :D Żubry. 

628bc2a91dedc8c2gen.png

Stan drogi oceniam na bardzo dobry, na prawdę to jest najszybszy odcinek w Puszczy (trasa "Szybkiej Dychy"). 100% asfalt, można przejechać w szerz całą Puszczę od Niepołomic do Mikluszowic. 

Chcący zobaczyc jak najwięcej po drodze i zdarzyć do pracy postanowiłem odbic w lewo z Żubrostrady w stronę Stanisławic / Kłaja. W połowie drogi skręciłem w lewo kierując się na Damienice. Po drodze zahaczyłem o kolejny staw, tym razem mniejszy ale równie przyjemny dla oka 9_9

b1d3209a90493ba3gen.png

Trzeba było chwilę odpocząć i sprawdzić czy z bajkiem wszystko OK (od jakiegoś czasu jeżdzi tylko do pracy) B|

39a730d478018674gen.png

Mało czasu, trzeba powoli wyjezdzac z Puszczy. Kierunek Damienice most wiszący ----> i jeszcze ujecie z lotu ptaka :D

642204e8753e636egen.jpg

Most wiszący w Damienicach, rzeka Raba

31379324eefa8862gen.jpg

I z tego miejsca już prosto do Bochni. Tak więc podsumowanie trasy.

2f99e7fc037c2259gen.png

94b9b2336715fc6fgen.png

Mam trochę materiału wideo tak że jak znajdę chwile czasu postaram się coś posklejać na YT 9_9

Mam nadzieję że uda się w końcu spotkać w szerszym gronie w Puszczy, choć by nawet w połowie żeby każdy miał w miarę niedaleko. 

Edytowane przez Eldo

Świetna okolica! I pogoda na zdjęciach baaardzo zachęcająca. Fajnie że ktoś poza mną skrobię czasami jakąś relację. Baaardzo mnie to nakręcą do wyjścia z domu. Nigdy nie jeździłem w tak niskich temperaturach i ciągle się do tego przekonuję...

Szczerze to wole jechać w temperaturze 10 niz w 30st C B| 

Dzisiaj zaliczyłem średnią 5,5st na całej trasie więc szału nie było ale do słońca z lekki wiatrem tragedii nie ma :)

Ogólnie to jedyny problem jaki mam w takich temperaturach to jak sie ubrać żeby sie nie zagotować / zamarznąć. Wiadomo że zawsze można cos z siebie ściągnąć ale mimo wszystko w lecie zdecydowanie łatwiejszy to jest temat do ogarnięcia. Wole miec w plecaku kamere i kilka uchwytów niż bluze czy kamizelkę 9_9 albo w ogóle nie mieć plecaka :D

Bidony zalane ciepłą herbatą i można pomykać...

Edytowane przez Eldo