Skocz do zawartości

jakie przerzutki

wyrwa

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro manetki Srama, wyłącznie przerzutki tego producenta. X3 to to 7 lub 8 rzędów kasety, więc wszystkie Sram z oznaczeniem cyfrą (w odróżnieniu od np. Sram Plasma) przeznaczone do 9 rzędów włącznie będą pasowały. Czy to będzie X3, X4, X5, X7, X9 czy nawet X0, czy też stare modele w stylu np. 3.0, 9.0. Jedynie zwróć uwagę, by nie była to przerzutka 10- lub więcej rzędowa.

Jak kolega wyżej napisał. Nie ma znaczenia jaki rower posiadasz. Nie należy tylko mieszać podzespołów szosowych z MTB. Przerzutka przód czy tył musi mieć możliwość obsłużenia kasety i korby.  Pod te dwa komponenty dobierasz zmieniarki. Musisz mieć na uwadze pojemność zmieniarek itd. Np. gdy nie wymieniasz kasety i korby a chcesz wymienić zmieniarki policz  pojemność napędu. Jak to policzyć? Proszę: np. kaseta  11-36T czyli  36 - 11 = 25T, korba 24-42T czyli  42 - 24 = 18T co daje 25 + 18 = 43T . 43T będzie to całkowita pojemność napędu. Przerzutki tylnej, która to pomieści musisz poszukać. Szukaj również zmieniarek, które odsłużą największy blat Twojej korby oraz różnicę pomierzy najmniejszym i największym blatem. Sprawa podobnie wygląda w przypadku tyłu. Tzn. przerzutka tył musi mieć możliwość obsłużenia korony 36T a przednia blatu 42T. W manualu przedniej zmieniarki powinna być również podana wartość graniczna dla różnicy między blatami. Wartości jakie tu podałem to tylko przykład. Co równie istotne musisz pamiętać ilorzędowe te zmieniarki mają być :)

@wyrwa Jak szukasz konkretów to może podaj dokładnie jaki napęd posiadasz to pomoglibyśmy Ci coś dobrać. 

Edytowane przez Gość
11 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Jak kolega wyżej napisał. Nie ma znaczenia jaki rower posiadasz. Nie należy tylko mieszać podzespołów szosowych z MTB. Przerzutka przód czy tył musi mieć możliwość obsłużenia kasety i korby.  Pod te dwa komponenty dobierasz zmieniarki. Musisz mieć na uwadze pojemność zmieniarek itd. Np. gdy nie wymieniasz kasety i korby a chcesz wymienić zmieniarki policz  pojemność napędu. Jak to policzyć? Proszę: np. kaseta  11-36T czyli  36 - 11 = 25T, korba 24-42T czyli  42 - 24 = 18T co daje 25 + 18 = 43T . 43T będzie to całkowita pojemność napędu. Przerzutki tylnej, która to pomieści musisz poszukać. Szukaj również zmieniarek, które odsłużą największy blat Twojej korby oraz różnicę pomierzy najmniejszym i największym blatem. Sprawa podobnie wygląda w przypadku tyłu. Tzn. przerzutka tył musi mieć możliwość obsłużenia korony 36T a przednia blatu 42T. W manualu przedniej zmieniarki powinna być również podana wartość graniczna dla różnicy między blatami. Wartości jakie tu podałem to tylko przykład. Co równie istotne musisz pamiętać ilorzędowe te zmieniarki mają być :)

@wyrwa Jak szukasz konkretów to może podaj dokładnie jaki napęd posiadasz to pomoglibyśmy Ci coś dobrać. 

czy te informacje będą wystarczające ? 
Mechanizm korbowy SRAM S200 trzyblatowy, z tarczami 22 / 32 / 42 zęby.
Tylna przerzutka 8-rzędowa SRAM X3.
Przednia przerzutka MICROSHIFT MS22.
Manetki SRAM X4, ze wskaźnikiem przełożenia.
Kaseta SRAM PG820 z 8 zębatkami, od 11 do 32 zębów.

13 godzin temu, wyrwa napisał:

Chcesz wymienić same przerzutki?? Ten Microshift to fakt dziadostwo jakich mało. Ale SRAM X3 jest ok zarówno ja jaki i kolega zibi_j1 nie mieliśmy z nią problemów. 

Mam 520 i jestem świeżo po wymianie całego napędu. Wszystko jest standardowe. Nie ma niespodzianek. Każda 3rzędowa przerzutka z dolnym prowadzeniem linki da radę. Z przodu możesz dać Shimano i manetka to ogarnie. Z tyłu trzeba zmienić całość.
Dołączę się do pytaniam, na co wymienić Przednią przerzutkę MICROSHIFT MS22, jest, znalazłem x4 na olx, ale nie wiem jaki ma ciąg, nie ma nic o niej w internecie
Ja zmienilem przednia na x7, tylna na x5 9s.
Co dziwne, przednia bo tak, za to tylnia bo zatarly sie kółeczka, a ze sa nitowane...to wyleciala.
X5 kupilem...w decathlonie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka