Skocz do zawartości

Koła 27,5", 1500-1700g ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam się rozglądać za kołami 27,5" w okoliczch 1500-1700g (Aktualne ważą ok 2450g).Piasta przednia 100mm, tylna 135mm.

Jazda rekreacyjna, choć nie wykluczam jakiegoś maratonu w przyszłym roku. 

Cena?? W granicach rozsądku.

Coś ciekawego polecicie??

Edytowane przez Zbysio

Co jest dla Ciebie ceną w granicach rozsądku? Jakiś przedział?

Koła pod system bezdętkowy czy na dętkę?

Kilka osób, łącznie ze mną składało koła na zamówienie. Można mieć na prawdę super koła do 850-1000 zł za komplet z wagą niecałe 1700 g.

Godzinę temu, Franz Mauer napisał:

Co jest dla Ciebie ceną w granicach rozsądku? Jakiś przedział?

Tak do ok 1000 było by super. 1500 też ujdzie. 

Ceny po 5, 6 czy 7k i w góre to troche przesada jak dla mnie. 

Powiedz mi jak to jest z czyszczeniem później po zalaniu mlekim.

9W tej kwocie możliwości jest wiele. Jeśli rozmiar koła Ci pasuje, a koła składa się na lata to można pomyśleć przysżłościowo i zamówić koła z piastami na sztywną oś z redukcją na zwykły szubkozamykasz QR 9. 

Co do kół za kilka tysięczy to się zgodze. Dla mnie też sens wydawania takich pieniędzy za same koła jest trudny do zaakceptowania. Może gdybym żygał pieniedzmi to nie zastanawiałbym się ;)

Wracając do kół. W budżecie jaki przewidujesz możesz mieć na prawdę super dopasowane koła pod siebie. I nawet nie szukałbym gotowych tylko robił na zamówienie. Poniżej dwa linki.

Koła uniwersalne:

Cena ok. 1000 zł http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=129&product_id=477

Koła bardziej ścigackie:

Cena ok. 1400 zł http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=129&product_id=477

W obu przypadkach sa one gotowe do systemu bezdętkowego oraz posiadaja sztywne osie i mozliwość zaadoptowania do zwykłego szybkozamykacza :) Koła na lata.

Z czyszczeniem kół po mleku nie ma problemu. Jak mleko już straci swoje właściwości (przetsanie być płynne) wystarczy ściągnąć koło i oponę. Z niej pozbyć się nadmiaru stężałej "gumy" (najczęściej odchodzi płatami).Dokładniej wyczyścić krawędzie opony z tej gumy, aby potem lepiej wchodziły w rantu obręczy. Samą obręcz czyście zwykłą szmatką lub lekko nasącząoną benzyną ekstrakcyjną. Potem wsdzasz oponę, kompresorem nabijasz aby wskoczyła w rant obręczy.Potem po wykręceniu wentyla strzykawką wtłaczasz mleko do środka i po temacie :)

Czyli wychodz, że składane bez dentkowce. Moja waga waha się w okolicach 80 kg. 28 szprych powinno być ok. 

Z tyłu mam standardowy szybkozamykacz 5/135. Natomiast z przodu planuje wymiane uginaczki na amortyzator dlatego myśle, że sztywna oś z adapterami będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Edytowane przez Zbysio

Jeśli nie będziesz przekonany do systemu bezdętkowego to po prostu wykręcasz z obręczy całkowicie wentyl i wsadzasz zwykła dętkę :)

Przy Twojej wadze poszedłbym w pierwszy uniwersalny zestaw. Na nim tez można się ścigać. Wg mnie jest pewniejszy bo CREST to dość lekkie, a zatem nieco delikatniejsze niż DT Swiss obręcz przy towjej wadze. Przy okazji rozważyłbym jednak wsadzenie z tyłu również piasty na sztywną oś z redukcją ponieważ będziesz miał zestaw na przyszłość, gdybyś zdecydował się zmienić rower lub ramę :)

Przed zamówieniem zadzwoń do Wojczala i poadaj,bo czasem podsuwają jeszcze ciekawsze pomysły :) Jest szansa na lepszą cenę jak powołasz się na mnie tj. Daniela od Wypraw :)

• Pomógł 1

Dzięki za pomoc.

Co myślisz o takim zestawieniu? 

Nie jestem pewien tych piast. Maja wiele opcji, mógłbyś coś doradzić?

Obręcz: Dt Swiss x392, 28 otworów

Piasta przód: Dt Swiss 350 IS6 15/100 (ewentualnie z Novatec coś)

Piasta Tył: Dt Swiss 350 IS6 10/135 (ewentualnie z Novatec coś)

Szprychy: Sapim Laser 2,0 - 1,5 - 2,0 czarne

Nyple: Do wybory były czarne aluminium

Waga wychodzi ok. 1525g

Cena w euro 314. (Na nasze po kursie NBP na dziś ok. 1350zł)

Edytowane przez Zbysio