Sziva

Time Atac vs M520

Rekomendowane odpowiedzi

Sziva

Hej,

kupiłam na Allegro pedały Mavic Crossride SL, które są identyczne jak Time Atac XC 6. Posiadają one regulację napięcia sprężyny i są dość lekkie. Tyle wstępu.

Szczerze mówiąc, rozczarowałam się tymi pedałami. Bloki ustawiłam na mniejszy kąt wypięcia (13st.), a sprężyny ustawiłam na minimalną siłę. Mam problem z wpięciem się w te pedały. Buty z blokami ślizgają mi się po powierzchni pedałów i udaje mi się zapiąć raz na 5 prób. Na szczęście testowałam całość na trenażerze, ale nie wyobrażam sobie takich problemów w czasie jazdy na dworze. Przy wypięciu też trzeba mocno szarpnąć nogą. Porównując system Time do spd Shimano, to w M520 wszystko chodzi płynnie, lekko, miękko i przewidywalnie. Wpięcie i wypięcie nie stanowi problemu, a przy Time naszarpię się sporo. Luzu bocznego (po 2,5mm na stronę) też niespecjalnie czuję w Time. Noga powinna się swobodnie przesuwać w tym zakresie czy dzieje się tak pod wpływem większej przyłożonej siły? Po wpięciu samego buta nie jestem w stanie przesunąć go rękami w osi lewo-prawo.

Miał ktoś może do czynienia z tymi systemami i ma podobne wrażenia czy może mi się tak trafiło? A może nowy system wymaga przyzwyczajenia i innej "pamięci mięśniowej" lub bloki muszą się dotrzeć?

Chciałam sprawdzić nowy system, bo udało mi się kupić prawie nowe pedały z blokami za niedużą kwotę, ale póki co Shimano jest przyjaźniejsze w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nemrod

Jeżdżę kilka lat na Timeach. Nie mam żadnych kłopotów z wpinaniem/wypinaniem się. Ale tak jak pisałaś nowe bloki muszą się trochę dotrzeć to zaczynają wstrzeliwać się płynniej.

Chociaż w sumie kupiłem nowa parę do butów zimowych i tez nie mam żadnych kłopotów  o szarpaniu przy wypinaniu w ogóle nie mówiąc.

Pamiętam, ze przy przesiadce z shimano też jakoś wydawały mi się dziwne ale kwestia przyzwyczajenia. Po prostu trenuj "klik-klik"  :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Wstawię te pedały w rower podpięty do drugiego trenażera i może przez zimę się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

MOże doczytasz się co zrobić, aby wypinały i wpinały się lżej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

@Franz Mauer czytałam już ten artykuł. Tak jak pisałam wcześniej - bloki mam ustawione na 13, a nie 17 stopni wypięcia, sprężynę na minimum. Nawet nie o wypięcie mi się tak bardzo rozchodzi, co o to, że ciężko jest się wpiąć - but wręcz ślizga się po powierzchni pedału. Na kilku forach zagranicznych czytałam, że ludzie narzekają na nowe wypusty pedałów Time i że właśnie wpinanie i wypinanie nie jest takie fajne jak kiedyś w tych pedałach. 

Najwyżej będą jako wersja zimowa do trenażera magnetycznego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Aktualizacja. Kupiłam bloki Time Easy i jest całkiem sympatycznie jeśli chodzi o wpinanie i wypinanie. Do tego dałam podkładki Sidi, w których trzeba było trochę pilnikiem otwór poszerzyć na rogach. Póki co całość ładnie współpracuje.

20171125_130525.jpg 20171125_171739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi