Paul_Sz Opublikowano 29 Października 2017 Opublikowano 29 Października 2017 Witam, Czy ktoś z Was spotkał się może z 10-cio rzędowym modelem kasety Shimano o zakresie 11-40T? Szukałem (może nieudolnie...) ale niestety nie udało mi się znaleźć nic o takiej rozpiętości. Zakres kończy się na 36T a mi zależy jednak na 40T. Jak nie Shimano (cały napęd mam już od tego producenta) to w co dobrego warto zainwestować? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady w temacie Pozdrawiam Paweł
suchy Opublikowano 29 Października 2017 Opublikowano 29 Października 2017 (edytowane) Sunrace produkuje takie, także w zakresie 11-42: https://rowerowy.com/sklep/czesci/kasety-drivery/10-biegowe/prod/sunrace-mx3 Edytowane 29 Października 2017 przez suchy 1
Paul_Sz Opublikowano 29 Października 2017 Autor Opublikowano 29 Października 2017 @suchy, dzięki za podpowiedz! Tak, oglądałem już tą kasetę i nawet biorę pod uwagę jej zakup natomiast nie do końca jestem zorientowany jak będzie ona współpracować z komponentami Shimano. Masz może rozeznanie lub używasz Sunrace'a aby coś więcej o nim powiedzieć?
Franz Mauer Opublikowano 29 Października 2017 Opublikowano 29 Października 2017 Ja używam kasety Sunrace z tym, że model CS-MS0-T pod napęd 10s 11-36T. Mogę o niej powiedzieć, że od samego początku współpracuje z napędem Shimano o nie ma z nią żadnych problemów. W listopadzie katowałem ją w Himalajach i po powrocie i wyczyszczeniu wygląda jakby była nie używana. Biegi działają płynnie i nawet okazało się, że jest dość lekka (lżejsza niż SLX HG-81). Nie jest tak popularna jak Shimano czy Sram, ale wg mnie warto spróbować
Paul_Sz Opublikowano 29 Października 2017 Autor Opublikowano 29 Października 2017 Właśnie o taką rekomendację mi chodziło, jeśli w warunkach tak ekstremalnych poradziła sobie, to bardzo dobrze świadczy o tej marce. Bardzo Ci dziękuję za opinię i wskazanie kierunku. Mam jeszcze jedno pytanie w temacie, posiadasz kasetę w kolorze srebrnym czy czarnym? Oczywiście to tylko kwestia estetyki, ale bardziej podoba mi się czarna, natomiast nie wiem czy nie okaże się że kolor szybko "zejdzie" i będzie to średnio wyglądać?
suchy Opublikowano 29 Października 2017 Opublikowano 29 Października 2017 3 godziny temu, Paul_Sz napisał: nie do końca jestem zorientowany jak będzie ona współpracować z komponentami Shimano Również użytkowałem kasetę sunrace z napędem Simano i łańcuchem KMC - zero problemów. 1 godzinę temu, Paul_Sz napisał: natomiast nie wiem czy nie okaże się że kolor szybko "zejdzie" i będzie to średnio wyglądać Zejść napewno zejdzie w miejscu pracy łańcucha, to nieuniknione, podejrzewam że dbałość o łańcuch pozwoli wydłużyć trwałość anody. Bynajmniej swego czasu miałem kasetę w czarnym kolorze od shimano, i nie zauważyłem zużycia "koloru", ale z zastrzeżeniem że użytkowałem tylko przez jeden sezon.
Paul_Sz Opublikowano 29 Października 2017 Autor Opublikowano 29 Października 2017 Dziękuję za wszelkie sugestie i porady, które pomogą mi w wyborze. Pozostanę w takim razie przy standardowym srebrnym kolorze Pozdrawiam Paweł
suchy Opublikowano 1 Listopada 2017 Opublikowano 1 Listopada 2017 Dnia 29.10.2017 o 20:01, Paul_Sz napisał: Pozostanę w takim razie przy standardowym srebrnym kolorze Na filmiku Daniela widać na kasecie XX1 jak wygląda największa koronka w kolorze czarnym...nie wiem tylko po przejechaniu ilu km...wiec pytanko do Daniela i będziesz wiedział jak sprawa wygląda...bynajmniej podejrzewam że na największej z tyłu to za dużo nie jeździł...
Paul_Sz Opublikowano 1 Listopada 2017 Autor Opublikowano 1 Listopada 2017 Dzięki @suchy, ale przemyślałem już temat i odpuszczam czarny bo właśnie w tym kolorze mam przednią korbę XT i rzeczywiście zębatka bardzo szybko traci barwę. Pozdrawiam Paweł
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się