Skocz do zawartości

Przerzutka na 9 rzędów, manetki na 8rzędów.

Korbadeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule - próbował ktoś? Jak to wygląda w praktyce? Obecna przerzutka to staruszka Alivio M410 na 8rzędów. Chciałbym ją wymienić na nowszą Alivio M4000, dedykowaną na 9 rzędów. Kaseta to HG51, zaznaczam że chciałbym przy tym modelu pozostać. Manetki to "ósemki" EF-50. I jak to jest z długością wózka? Ze wzoru wychodzi tak: kaseta 32T-11T  blaty: 42-32-22  a więc 21+20=41. M4000 znalazłem w opisie z wartością pojemności przerzutki powyżej właśnie 41 (SGS), będzie to działać? 

nie pisz głupot , przerzutka 8 rzędową obsłuży kasetę 9 rzędową jesli zastosujesz manetkę 9 , na odwrót przerzutka 9 rzędowa bedzie współpracować z manetka 8 rzędową. To są kompatybilne ze sobą napędy :)

• Pomógł 1

Dlaczego ma urwać łańcuch?? Szerokość kasety 8 i 9 jest taka sama , w 9 są tylko ciaśniej upakowane koronki bo jest ich więcej. Jedynie nie polecam stosować manetki 9 do kasety i przerzutki 8 , gdyż manetka 9 wyciąga mniej linki.

• Pomógł 1
10 minut temu, Manhunt Snake napisał:

Głupoty piszesz bo to nie będzie idealnie śmigać i w końcu urwie łańcuch lub się zabije na rowerze dzięki takim poradom.  

seriously? Oh my God ;)

3 minuty temu, samuel_87 napisał:

w tej przerzutce długi wózek ma pojemność chyba max 45, powinno działać, ale niech się wypowiedzą mądrzejsi:)

No właśnie max 45. Mi ze wzoru wychodzi 41, a w opisie przerzutki M4000 jest napisane że od 41 wzwyż. Więc wydaje mi się że chyba będzie pasować No cóż, poczekam na kolejne komentarze ;)

Edytowane przez Korbadeusz

Manetka 8-rzędowa i takaż kaseta - przerzutka może być z grup 6-9-rzędowych i musi działać. Co innego gdybyś chciał manetki 8-rzędowe ożenić z 9-rzędową kasetą lub odwrotnie, to już nie przejdzie.

11-32 + 22-32-42 to żaden problem dla przerzutek SGS.

• Pomógł 2
1 godzinę temu, Manhunt Snake napisał:

Głupoty piszesz bo to nie będzie idealnie śmigać i w końcu urwie łańcuch lub się zabije na rowerze dzięki takim poradom.  

Jest taka zasada. "Nie znam się, nie wypowiadam się". Polecam na przyszłość. Geometrycznie przerzutki 8 i 9-rzędowe są IDENTYCZNE. Różnica tkwi w innej ilości linki ciągniętej przez manetki przy zmianie kolejnych przełożeń. Więcej praktyki, mniej bzdurnego teoretyzowania.

• Pomógł 2

Bezproblemowo to zadziała.

U siebie mam manetki Acera SL-M360 (8 rzędów) z kasetą 8 rzędową (11-32) i elegancko działa z przerzutką Alivio RD-M4000. Bez obaw możesz taką montować.

Poniżej fotka jak to u mnie wygląda.

shimano-alivio-rd-m-4000.jpg

• Pomógł 2
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...