Skocz do zawartości

Koła 26" lekkie

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

idzie zima i tak sobie myślę, że mogłabym coś przez ten czas zmodyfikować w rowerze. Padło na nowe koła i hamulce. Na oku mam taki zestaw kół o wadze 1419g:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/kola-rowerowe/mtb-disc-26-cali/p,kola-mtb-26-alexrims-evo-super-comp-novatec-d771-d712-czarne-wheels-mfg,574530.html?_pli=e0a49f

Pytanie czy ktoś miał z tymi kołami do czynienia i czy w tej cenie można wyrwać coś lżejszego?

Planuję do tego wstawić hamulce Shimano XT M8000 i kasetę XT M770 11-32 (zmieniam też napęd na 9rz). Ostatnio znajomy przesiadł się z v-brake na hydrauliczne i jest zachwycony, więc postanowiłam też spróbować.

Obecnie mam koła na v-brake Alexrims DH19, które ważą ponad 2200g. Wiem, że v-brake są lżejsze od hydraulicznych, ale i tak nowa całość powinna wyjść wagowo niżej.

Co o tym sądzicie?

Kwestia pozostaje tego typu czy ten przekrój jest dla Ciebie tak bardzo istotny czy zwracasz na biegli wagę tylko dlatego „ze tak się mówi aby był luz w przekroku”? Ja zmieniłem koła z 27,5 na 29 i nie czuje różnicy. Zmierz ile masz luzu j będziesz wiedzieć bo koła 26 cali to już chyba powoli przerzytek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

49 minut temu, Sziva napisał:

Pytanie czy ktoś miał z tymi kołami do czynienia i czy w tej cenie można wyrwać coś lżejszego?

Peweni, że tak: http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=61_131&product_id=417

Wybierz się do Wojczala na ul. Kamieńskiego 217, powołaj się na Daniela od wypraw to złożą Ci koła w bardoz dobrej cenie takie jakie chcesz. Dokładnie pod Twoje preferencje jazdy.

Dnia 25.10.2017 o 11:12, Antyszprycha napisał:

Kwestia pozostaje tego typu czy ten przekrój jest dla Ciebie tak bardzo istotny czy zwracasz na biegli wagę tylko dlatego „ze tak się mówi aby był luz w przekroku”?

Weź pod uwagę, że zmiana kół z 26 na 27.5 to nie tylko zmiana przekroku, a również podniesienie supportu i całego środka ciężkości roweru. A support o 2 cm wyżej bardzo dużo zmienia w kwestii prowadzenia roweru, zwłaszcza  w terenie.