Skocz do zawartości

Giant Trance X5 - pierwszy full

azylybyly

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem się pochwalić swoim nowym nabytkiem ;)

Rower zdążyłem już przetestować na górze Żar i jestem zadowolony, ale na wstępie chciałbym wymienić kilka rzeczy i spytać was o opinie :

1) Jakie oponki do 100/130 zł za sztukę ? Myślałem o HANS DAMPF i MAGIC MARRY

2) Jakie pedały tak w okolicach 150 zł, myślałem o nukeproof horizon i sixpack vegas

3) Zastanawiam się jeszcze nad jakimś krótszym mostkiem, ale tutaj nie wiem jaki, możecie coś polecić?

4) Zastanawiałem się nad tulejami offsetowymi do dampera. Jest sens to montować w takim rowerze?

5) Zmiana klocków na ceramiczne z discobrakes. Pytanie kiedy zmienia się tarcze? jaka powinna być minimalna grubość

Plus do tego jakiś większy amortyzator tak 140 mm skoku i geo trochę by się poprawiła.

Czy może jednak zostawić rower tak jak jest i jeździć, bo za dwa trzy sezony i tak planuje jakiś chyba nowy rower, bardziej " w dół" i bardziej skoczny ;)

no chyba, że z mojego trance'a da się zrobić taką maszynkę, jakbym wsadził jakiś większy amortyzator, tuleje offstetowe do dampera ? MA to sens ?

Co byście zmienili, polepszyli ;)

Pozdrawiam ;)

20170929_115747.jpg

Edytowane przez azylybyly
26 minut temu, azylybyly napisał:

No wlasnie sie zastanawiam czy jest sens zmieniac jesli planuje caly nowy rower. Kierownica jest 770 mm, ewentualnie mostek krotszy;) nad napedem sie zastanawialem ale to musial bym zmienic wszystko rozumiem? Korbe, kasete, lancuch, manetki ? 

O kurde... 770mm, to szeroka :D

Mostek kupić można tanio, a to w ramach fittingu roweru pod siebie i styl jazdy. Amora bym nie tykał.

Serwisowanie i jazda, ale pamiętaj, że to tylko Trailówka ;)

Dlatego chce sie poduczyc troche techniki i moze jakies szkolenia, a pozniej cos lepszego z wiekszym skokiem;) a kierownica 740 nie 770;) ale pasuje mi akurat. 

A o tych pedalach i oponach cos mozesz podpowiedziec? Bo sprzedajacy dorzucil jakies plastikowe bo byl bez, a oponki mam na bloto.. swamp thing