Niclaus

SLX RD-M7000 10rz SGS a kaseta 11-42z

Rekomendowane odpowiedzi

Niclaus

Hej.
Czy przerzutka tylna SLX RD-M7000 Shadow+ 10rz SGS ogarnie kasetę - Deore CS-HG500-10 11-42z 10rz ?

Wg danych producenta obsługuje największą koronkę 40z ale doszły mnie słuchy, że powinno to działać też z 42z.
Może ktoś z szanownych kolegów już testował takie połączenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer

Przerzutka ta będzie współpracować z kasetą 11s pod warunkiem, że zastosujesz również manetkę 11s. Nalezy pamietać, że to manetka jest indeksowana a nie przerzutka. 

W przypadku przerzutek z długim wózkiem (SGS) różnica dwóch zębów nie stanowi różnicy, zatem powinna współpracować z 42Z. Przy większej ilości zębów to już rosyjska ruletka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niclaus
17 minut temu, Franz Mauer napisał:

Przerzutka ta będzie współpracować z kasetą 11s pod warunkiem, że zastosujesz również manetkę 11s. Nalezy pamietać, że to manetka jest indeksowana a nie przerzutka. 

W przypadku przerzutek z długim wózkiem (SGS) różnica dwóch zębów nie stanowi różnicy, zatem powinna współpracować z 42Z. Przy większej ilości zębów to już rosyjska ruletka ;)

Przerzutka jest na 10s, kaseta również.
Chodziło mi czy podejdzie pod największą koronkę 42.

Dzięki za odpowiedź Nonz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pitmax

tak jak pisał Franz jak masz długi wózek to bez problemu pociągnie, jak krótki to może być problem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer
59 minut temu, Niclaus napisał:

Przerzutka jest na 10s, kaseta również.
Chodziło mi czy podejdzie pod największą koronkę 42.

No tak. Racja. Pisałem z telefonu i cyferki rozpiętości kasety odczytałem jako 11 przełożeń jej zakresu :) Tak czy inaczej na przyszłość bedziesz wiedział, ze mozesz wsadzić sobie napęd 11s z tyłu i że wymagać to bedzie manetki pod 11s. A, jak potwierdził @pitmax twoja przerzutak ogarnie 42 zęby :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niclaus

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i szybką pomoc.
Przerzutka za długim wózkiem zamówiona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zalas

Jak by co to ja mam przerzutkę SLX M7000 11s GS na kasecie 10s 11-42 i manetką Zee 10s i śmiga pięknie :D

20179811_1643299999034158_2065330473_n.jpg Edytowane przez Zalas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jedras

W tą stronę na pewno będzie śmigać, wersja 10s jednak była pod małym znakiem zapytania :)

Aktualnie też kupiłem takie coś z 2 ręki(M7000 10s) do manetki zee 10s, teoretycznie Zee Fr jakoś tam daje radę nawet z 11-42 10s, z lekkimi kombinacjami, ale jednak ten łańcuch jakoś tak sobie się układa na niższych przełożeniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta