Skocz do zawartości

Okulary na zimę z wkładką korekcyjną


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym wydać jak najmniej na jakieś znośne okulary rowerowe, które nadadzą się do jazdy w zimie - czyli przepuszczają nieco więcej światła i mają soczewki polaryzacyjne (ewentualnie dwa pakiety wymiennych soczewek). Najważniejsze jest jednak to, aby posiadały wkładkę korekcyjną - mam dość jeżdżenia 'na oślep' :D

Nie chciałbym wydać więcej niż 200 zł. Z góry dziękuję za Wasze typy.

Pozdrawiam.
m4rvell0us

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak jak rozmawialiśmy na PW, ja zaryzykowałem z tymi okularami:
https://pl.aliexpress.com/item/Queshark-Polarized-Cycling-Sunglasses-Mountain-Road-MTB-Bike-Glasses-Riding-Bicycle-Goggles-Hiking-Sports-Cycling-Eyewear/32794054241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jo9u5e
Teoretycznie spełniają Twoje wymagania. Z dorobieniem szkieł jest szansa zamknąć się w okolicach 100 zł. Czytałem opinie i są dobre... Czekam już trzy tygodnie. Jak tylko dojdą dam znać. Czy się do czegokolwiek nadają ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę teraz w okularach fotochromatycznych z polaryzacją Arctica S-197FP. Jako wkładki korekcyjnej używam soczewek zakładanych bezpośrednio na ślepia. Nie wiem jaką masz wadę i czy możesz nosić soczewki, ale ja szczerze polecam takie rozwiązanie.

Może takie by Ci podpasowały:

https://www.sklep-presto.pl/product-pol-38604-Okulary-polaryzacyjne-korekcyjne-S-148C-Preformance-Arctica.html

albo takie:

https://stylion.pl/Arctica-s-221?gclid=CjwKCAjw6szOBRAFEiwAwzixBUazF4Q0pLc8bMUWFdDjVkSrMKxgKMturcTZypLKLrdBek9vnZtGAhoCyFAQAvD_BwE

Koleżanka używała swego czasu okularów Arctica z taką wkładką korekcyjną i bardzo sobie chwaliła. Ja okularów tej firmy też już ze 3 pary miałam i nie miałam zastrzeżeń. Trzeba tylko na paszczę mierzyć, bo nie każdy kształt każdemu pasuje.

Odnośnik do komentarza

WIem, wiem :)

 

1 minutę temu, zibi_j1 napisał:

@Franz Mauer Bo kosztują 35 zł ;)

Domyśliłem się ;) Ale coś ostatnio mam ochotę wspierac polski biznes :)

Kiedyś na aliexpress kupiłem karbonowy mostek TIME. Jak przyszedł po 2 tygodniach to okazało się, że z karbonu to on ma tylko nazwę :) No ale był tani,bo 50 zł.Teraz leży w szufladzie i czeka na lepsze dni.

Odnośnik do komentarza

Soczewki mają swoje wady. Do sportu najlepiej używać soczewek jednorazowych. Czyli jak jadę dwa razy dziennie to potrzebują dwóch zestawów dziennie :( bo przed komputerem w soczewkach nie da rady. I w tym momencie robi się to całkiem kosztowna zabawa. Ponad to nie każdy może używać soczewek. 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, IOO napisał:

Czyli jak jadę dwa razy dziennie to potrzebują dwóch zestawów dziennie :( bo przed komputerem w soczewkach nie da rady.

Bez przesady :) - można kupić płyn do soczewek  i pojemniczek na soczewki i tam trzymać- jednorazówki nie ulegają natychmiastowej "biodegradacji" po wyjęciu z oka- dopuszczalne jest użycie ponowne -oczywiście po odpowiednim przechowaniu i pamiętaniu o zasadzie nakładania na to samo oko co poprzednio :).

Edytowane przez Iwona
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Iwona napisał:

Bez przesady :) - można kupić płyn do soczewek  i pojemniczek na soczewki i tam trzymać- jednorazówki nie ulegają natychmiastowej "biodegradacji" po wyjęciu z oka- dopuszczalne jest użycie ponowne -oczywiście po odpowiednim przechowaniu i pamiętaniu o zasadzie nakładania na to samo oko co poprzednio :).

Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to najlepszy pomysł. W razie sytuacji awaryjnej to może jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, IOO napisał:

bo przed komputerem w soczewkach nie da rady

Ja w pracy po 8 godzin siedzę w soczewkach przed komputerem i spokojnie daję radę. Wiele zależy od wady i odpowiedniego doboru soczewek. Dobrej jakości jednodniowe soczewki są bardzo wygodne przez cały dzień.

Ja kupuję dwie paczki soczewek na miesiąc - czyli 60 sztuk. Kosztuje mnie to około 150 złotych. Rano zakładam, a przed snem ściągam i wyrzucam. 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Arctica S-70 z wkładką korekcyjną. Wszystko jak najbardziej OK, tylko sklep źle zmierzył szerokość między zawiasami. Ja noszę minimum 13cm (tak było napisane), a okazało się że mają 12,5cm. Nieco cisną w okolicach skroni. Okulary nie były drogie, więc nie będę zawracał głowy. Gdybym nie miał już wykonanych szkieł do wkładki korekcyjnej (każdy ich model ma inne wymiary), to bym je zwrócił.

Na tygodniu wybieram się do stacjonarnego optyka, który obiecał mi je nieco przerobić :) Dodam, że już nigdy więcej nie będę jeździł w okularach BEZ POLARYZACJI. Coś niesamowitego, jechało mi się dużo przyjemniej, wyjeżdżając z ulicy (gdzie dookoła był las) bezpośrednio w kierunku słońca --> nic mnie nie raziło, wszystko było widoczne idealnie, nie przymrużałem oczów. Do tej pory jeździłem w droższych UVEXach, ale niestety bez polaryzacji. Nie wiedziałem, że to zmienia AŻ TYLE.

Pozdrawiam i dzięki za Wasze typy!

zdjęcie_4.jpg Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Kupiłem Arctica S-70 z wkładką korekcyjną. Wszystko jak najbardziej OK, tylko sklep źle zmierzył szerokość między zawiasami. Ja noszę minimum 13cm (tak było napisane), a okazało się że mają 12,5cm. Nieco cisną w okolicach skroni. Okulary nie były drogie, więc nie będę zawracał głowy. Gdybym nie miał już wykonanych szkieł do wkładki korekcyjnej (każdy ich model ma inne wymiary), to bym je zwrócił.

Na tygodniu wybieram się do stacjonarnego optyka, który obiecał mi je nieco przerobić  Dodam, że już nigdy więcej nie będę jeździł w okularach BEZ POLARYZACJI. Coś niesamowitego, jechało mi się dużo przyjemniej, wyjeżdżając z ulicy (gdzie dookoła był las) bezpośrednio w kierunku słońca --> nic mnie nie raziło, wszystko było widoczne idealnie, nie przymrużałem oczów. Do tej pory jeździłem w droższych UVEXach, ale niestety bez polaryzacji. Nie wiedziałem, że to zmienia AŻ TYLE.

Pozdrawiam i dzięki za Wasze typy!

59e266123de9f_zdjcie_4.thumb.jpg.6722a6cbd047308af7424cd1cbeb6ce0.jpg

Wróciłem właśnie od optyka i... Lekko mni podłamał stwierdził że niewiadomo z jakiego materiału są moje wkładki i czy nie pękną, mają sporą krzywiznę i mogę zniekształcać obraz i generalnie może spróbować dorobić szkła na moją odpowiedzialność. Co wycenił na... 180zł cóż.... Podziękowałem i wyszedłem. Czytałem że ludzie dorabiali szkła za 70-100zł i na tyle byłem przygotowany

dcf3734670ec37531595cd2c3453e6b7.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...