Skocz do zawartości

Piasta, bębenek? Dziwne tarcie i chrobotanie


mareks19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Postanowiłem umyć rower przed rozpoczęciem sezonu, ale ewidentnie coś poszło nie tak. Rower potraktowałem wężem ogrodowym pod niedużym ciśnieniem, starając się unikać też zbliżania strumienia zbyt blisko korby i innych bardziej narażonych elementów. Prawdopodobnie jednak popełniłem błąd beztrosko traktując tylną kasetę odtłuszczaczem, ponieważ po dokładnym wymyciu, wytarciu szmatką, przeschnięciu całego roweru i nasmarowaniu łańcucha, tylne koło zaczęło okrutnie szurać i chrobotać. Z tego co wyczytałem w innych tematach najpewniej odtłuszczacz dostał się gdzieś do bębenka/piasty i wypłukał smar. Nie mam ani wiedzy ani narzędzi aby ogarnąć to samemu więc rower najpewniej trafi na serwis, ale dopiero za około 2 tygodnie. I teraz pytanie czy w tym czasie mogę bardzo mu zaszkodzić kontynuując jazdę czy lepiej całkowicie sobie odpuścić?

Dodam że w trakcie jazdy przy pedałowaniu odgłosów prawie nie słychać, natomiast w momencie zaprzestania pedałowania kiedy koło kręci się samo zaczyna mocno chrobotać. Podobnie gdy rower stoi w miejscu a kręcę do tyłu samym napędem pojawiają się te same odgłosy.

Dzięki za rady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...