Skocz do zawartości

zacinająca się sztyca giant

Wojtek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Piszę odnośnie jak dla mnie dość nietypowego zjawiska jakim było zacięcie się sztycy regulowanej, jest to dość prosty i tani model gianta, który na gwarancji miał już 2x wymieniany kartridż, natomiast to co się stało wczoraj miało zupełnie inne objawy, w przypadku kiedy padł kartridż, pod jakim kolwiek naciskiem sztyca opadała, tutaj natomiast po opuszczeniu i naciśnięciu manetki nie wracała do góry, musiałem nacisnąć manetkę i ręcznie ją wyciągnąć do góry wtedy wracała, ale w przeciwieństwie do problemów z kartridżem trzymała ciśnienie i nic nie opadało samoistnie więc zakładam, że to problem tkwi w innym miejscu. W sobotę miałem lekki wylot z rowera na ściance, gdzie po prostu rower wyjechał spode mnie, natomiast nie uderzyłem nim nigdzie, jedynie kierownica zrobiła bar spina i tak zastanawiam się czy w wyniku tego linka gdzieś się nie pogieła na tyle, że potem pojawiły się problemy z powrotem sztycy do pozycji wyjściowej. Dodam, że czyściłem sztyce i pod tym względem jest ok, na koniec "serwisu"  zerwała mi się linka przy manetce, ogólnie padnięcie tej sztycy nie jest to dla mnie wielki problem, ponieważ i tak miałem montować nową dłuższa sztyce, natomiast tę chciałbym zamontować do drugiego roweru, który ma obecnie zwykłą sztyce i zastanawiam gdzie może tkwić problem, oczywiście nie liczę, że postawicie diagnoze na podstawie mojego opisu bez styczności z nią fizycznie, aczkolwiek może ktoś u siebie spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie coś podpowiedzieć.