Skocz do zawartości

Lampka przednia z długą pracą na baterii

rondodondo

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj miałem Cateye Volt400 (którego prawdopodobnie ktoś mi zwędził bądź odpadł sam po drodze i nie zauważyłem, bo zatrzask już słabo trzymał) z którego głównie interesowały mnie dwa tryby, 400 lumenów na 3 godzinki (odpalane okazjonalnie po lesie) i tryb jak dla mnie główny 50 lumenów ale na aż 18 godzin. Te 50 lumenów to często było więcej niż wystarczająco jako światło pozycyjne w mieście. Chciał czy nie, muszę szukać czegoś innego gdyż model nie jest produkowany. Z tego co widzę teraz to ciężko o lampki z taką rozpiętością, by działała tak delikatnie i długo albo tak mocno, większość schodzi do minimum 100 lumenów albo i więcej oferując krótszy czas pracy.

Na razie znalazłem kilka potencjalnych modeli:
- Cateye sync core 500 lumenów na 2 godziny i 100 lumenów na 15 godzin (podobno niestety aplikacja tam jest beznadziejna i zastanawiam sie czy to nie zżera baterii jak lampka jest wyłączona skoro można ją z telefonu odpalić, czy zawsze nie zjada standby troche)
- Busch & Muller Ixon Core 50 lux 3 godziny, 12 lux 15 godzin (ciężko mi ocenić jak dobrze to świeci w przeliczeniu na lumeny ale chyba porównywalne by było do Volta 400)
- LEZYNE Fusion Drive Pro 600+ która ma 600 lumenów na 2h, 300 na 5h, 100 na 10h i 20 lumenów na 36 godzin (z czego prawdopodobnie bym korzystał w mieście)
- LEZYNE Classic Drive 500+ podobna do poprzedniczki 500 lumenów na 1:45, 200 na 4:30, 100 na 10h, ale 20 lumenów na zawrotne 80 godzin
- Eyen streak 750 albo 1000... nie podoba mi sie brak wymierzenia lumenów na poszczególnych poziomach (tak, lubię cyferki, chce po prostu to wygodnie porównać i w miare obiektywnie ocenić), potencjalnie na low było by 9-10 godzin i ultra low kilkadziesiąt
- Fenix BC25R 600 na 2h, 350 na 7h, 150 na 15h i 50 na 36h (z czego o tyle dziwnie, że lampka przygasa od razu niemal wedle wykresu poniżej)
fb11103e3625700de0e3b009219697be.jpeg

Coś z tego będzie warte uwagi czy może na coś kompletnie innego warto jeszcze popatrzeć?

Edytowane przez rondodondo

Sprawdziłem lampkę LEZYNE Fusion Drive Pro 600+, osobiście nie polecam, uchwyt na gumę ciężki do zakładania i niestabilny, na dodatek światło miało zielonkawą poświatę, bardzo rozproszone. Tryb 'femto' 20 lumenów to zwyczajny mrygacz który mam wrażenie że leci na 100 lumenów ale 4/5 czasu jest wyłączony więc tą matematyką wychodzi 20 średnio. Za to wczoraj przyszedł Cateye sync core i jest super, 100 lumenów starcza do lasu i na ulicę, aplikacja rzeczywiście lipna ale korzystać z niej nie trzeba, za to jest fajny plus że można wyłączyć w niej tryby z których sie nie korzysta, ja wyłączyłem 2 migające pozostawiając 3 ze światłem stałym.