adam_n Opublikowano 30 Września 2017 Opublikowano 30 Września 2017 Witam Serdecznie Jak w temacie rower Cube Attention SL z 2017 roku, kupiony w połowie Sierpnia. Rower zamierzałem kupić już od jakiegoś czasu ale jakoś nigdy budżet się nie składał teraz się udało i w końcu po mniej więcej 20 latach znowu wsiadłem na swój własny jednoślad napędzany siłą mięśni, (których jeszcze są spore braki). Na rowerku jeździ się bardzo dobrze jak na razie przejechane mniej więcej 400 km. Specyfikacja: Rama - Aluminium Lite, AMF, Internal Cable Routing, Easy Mount Kickstand Ready Kolor - black´n´flahorange Rozmiar - 29er: 19" Widelec - Rock Shox Recon Silver TK SoloAir, PopLoc, 100mm Stery - FSA No.10, Semi-Integrated Mostek - CUBE Performance Stem Pro, 31.8mm Kierownica - CUBE Rise Trail Bar, 680mm Gripy - CUBE Performance Grip Przerzutka tył - Shimano XT RD-M781-DSGSL, Shadow, Direct Mount, 10-Speed Przerzutka przód - Shimano Deore FD-M611 Downswing, 31,8mm Manetki - Shimano Deore SL-M610, Rapidfire-Plus Hamulce - Shimano BR-M315, Hydr. Disc Brake (180/160) Korba - Shimano Deore FC-M612, 40x30x22T, 175mm Kaseta - Shimano CS-HG50, 11-36T Łańcuch - Shimano CN-HG54 Obręcze - CUBE ZX20, 32H, Disc Piasta przód - Shimano Deore HB-M615, Centerlock Piasta tył - Shimano Deore FH-M615, Centerlock Opony - Schwalbe Smart Sam, Active, 2.25" Pedały - CUBE Aluminium MTB Siodło - CUBE Active 1.1 Sztyca podsiodłowa - CUBE Performance Post, 27.2mm Zacisk sztycy - CUBE Varioclose, 31.8mm Póki co byłem zmuszony do wymiany siodła ze względu na wywrotkę jaka mi się trafiła aktualnie jest Salle Italia. Niestety nie mam za wielu fajnych fotek ale w miarę możliwości coś się doda. , - Dzisiejszy wypad do lasku miejskiego , - Rower zaraz po kupnie i złożeniu. , - Zachód słońca.
aju Opublikowano 3 Października 2017 Opublikowano 3 Października 2017 Bardzo mi podpasował taki model... do tego stopnia że wymieniłem hamulce na slx i zamówiłem napęd 1x11
adam_n Opublikowano 4 Października 2017 Autor Opublikowano 4 Października 2017 Jak już się będą wykruszać różne części to mam plan zmian: Heble - zmiana na XT od klamek po tarcze Przerzutki - Zmiana na XT pierw przód włącznie z manetkami - 2x10 (może kiedyś przejdę na 1xX ale to z czasem) w następnej kolejności zmiana kasety i wózka na XT shadow+. Zobaczymy jak się to wszystko dalej potoczy. Jeszcze kilka fotek z ostatniego wyjazdu: ,
Gość Opublikowano 4 Października 2017 Opublikowano 4 Października 2017 (edytowane) Manetki Deore są ok, nie widzę potrzeby wymieniania ich, zyskasz niewiele, a możesz nawet tego nie odczuć, przednia przerzutka będzie jedynie lżejsza, nic tu nowego nie wniesie XT... No jeśli już to ja bym zmodyfikował napęd na 2x10 wywalając blat 40T oraz 30T i pakując 36T, do tego wtedy dołożyć przednie XT w wersji pod 2x jak mam ja i będziesz zadowolony. Zakres fajny i mniej miąchania biegami. Na blacie 40T i wyżej na góralu to raczej nie ma gdzie cisnąć z rozsądną kadencją, taką by napęd po 500km nie nadawał się do wymiany... Hamulce dobry pomysł... ja mam BR-M355 i też myślę o czymś z Servowave... Edytowane 4 Października 2017 przez Gość
cieq Opublikowano 4 Października 2017 Opublikowano 4 Października 2017 A ew. zmiana przerzutki tylnej z SLX Shadow Plus na XT da się odczuć?
Przemcio Opublikowano 4 Października 2017 Opublikowano 4 Października 2017 Manetki Deore są ok, nie widzę potrzeby wymieniania ich, zyskasz niewiele, a możesz nawet tego nie odczuć, przednia przerzutka będzie jedynie lżejsza, nic tu nowego nie wniesie XT... Akurat z tym się bardzo nie zgodzę. Manetki deore są co najwyżej przeciętne. Zmiana manetki choćby tylko tylniej przerzutki na XT wzwyż to jedna z fajniejszych i bardziej odczuwalnych rzeczy jaką można zrobić w rowerze przy okazji jakiegoś upgrade’u.
marekctr Opublikowano 4 Października 2017 Opublikowano 4 Października 2017 Witamy w Cube. Dobra marka będzie Pan zadowolony. Co do zmian moim zdaniem trzeba pośmigać i wywalać to, co jest słabe albo nie pasuje Kierownikowi
adam_n Opublikowano 5 Października 2017 Autor Opublikowano 5 Października 2017 8 godzin temu, marekctr napisał: Witamy w Cube. Dobra marka będzie Pan zadowolony. Co do zmian moim zdaniem trzeba pośmigać i wywalać to, co jest słabe albo nie pasuje Kierownikowi Taki jest właśnie plan, na chwilę obecną ujeżdżamy to co mamy a jak komponenty zaczną się wypalać to podmianka na klasę wyżej.
Przemcio Opublikowano 6 Października 2017 Opublikowano 6 Października 2017 Idzie się z nim zaprzyjaźnić. Osobliwa geometria jest bardzo przyjazna i uniwersalna. Ja ze swoim attentionem tyle ze 2016 bardzo się zaprzyjaźniłem. Po sezonie zimowym dostał solidny upgrade już pod moje widzimisię i dalej jeździmy Powodzenia i przyjemności z jazdy
adam_n Opublikowano 18 Października 2017 Autor Opublikowano 18 Października 2017 Dnia 6.10.2017 o 02:34, Przemcio napisał: Idzie się z nim zaprzyjaźnić. Osobliwa geometria jest bardzo przyjazna i uniwersalna. Ja ze swoim attentionem tyle ze 2016 bardzo się zaprzyjaźniłem. Po sezonie zimowym dostał solidny upgrade już pod moje widzimisię i dalej jeździmy Powodzenia i przyjemności z jazdy Już się pomału zaprzyjaźniamy, na upgrady przyjdzie czas, a kolega ma swój temat na forum?
Przemcio Opublikowano 18 Października 2017 Opublikowano 18 Października 2017 Nie niestety jeszcze nie dojrzałem do założenia własnego ;-)
adam_n Opublikowano 7 Czerwca 2018 Autor Opublikowano 7 Czerwca 2018 No i się porobiło, jadąc ścieżką rowerową inny rower jadący z naprzeciwka niespodziewanie zjechał na mój pas i doszło do zderzenia, spore obtarcia lekki ból barku i biodra. Mój kubek ucierpiał, rower sprawcy wyglądał na cały.
Gość Opublikowano 7 Czerwca 2018 Opublikowano 7 Czerwca 2018 19 minut temu, adam_n napisał: No i się porobiło, jadąc ścieżką rowerową inny rower jadący z naprzeciwka niespodziewanie zjechał na mój pas i doszło do zderzenia, spore obtarcia lekki ból barku i biodra. Mój kubek ucierpiał, rower sprawcy wyglądał na cały. Rozumiem, że sprawca za koło zapłacił?
adam_n Opublikowano 7 Czerwca 2018 Autor Opublikowano 7 Czerwca 2018 1 godzinę temu, SpiderMAN napisał: Rozumiem, że sprawca za koło zapłacił? Tego się dowiemy dopiero jak odbiorę rower z serwisu i będę znał dokładną kwotę, aczkolwiek zobowiązał się, że tak będzie. Zobaczymy czy moja wiara w ludzi pozostanie na tym samym poziomie, na którym jest aktualnie czy poleci ostro w dół.
marekctr Opublikowano 7 Czerwca 2018 Opublikowano 7 Czerwca 2018 Masakra trzeba uważać szkoda rowerka.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się