Skocz do zawartości

Przeskakujący łańcuch na kasecie w rowerze dziecięcym


asmaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 Jakiś czas temu kupiłem rower Author Cosmic dla 4 latka, dodam że rower kosztuje ponad 1600zł w dobrej cenie. Problem pojawił się w sumie od razu, podczas położenia łańcucha na biegu 3,4,5 podczas cofania rowerem lub kręcenia pedałami do tyłu łańcuch spada na niższy bieg. Jest to o tyle denerwujące, że to powoduje nie tylko dyskomfort podczas ruszania, ale stwarza uważam niebezpieczeństwo. 

Byłem w sklepie, serwisant powiedział, że jest zbyt duży kąt łańcucha na wyższych biegach i te rowery tak mają. Powiedział, że może mi pokazać na innych modelach. Odpuściłem. Jednak w niedzielę byłem u znajomych, mają dokładnie taki sam rower i tam łańcuch nawet na największym przełożeniu nie spada (bardzo duży kąt na łańcuchu). 

 

Możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej ugryźć ten temat? 

 

Dzięki pozdrawiam

Edytowane przez asmaxx
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, asmaxx napisał:

jest zbyt duży kąt łańcucha na wyższych biegach

Zbyt duży kąt przy napędzie 1x6? Trochę naciągane.

My mieliśmy Rometa Ramblera tej wielkości i z takim napędem i nie było problemów.

Spróbuj wyregulować przerzutkę.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, asmaxx napisał:

Jednak w niedzielę byłem u znajomych, mają dokładnie taki sam rower i tam łańcuch nawet na największym przełożeniu nie spada

Skoro w tamtym nie spada to może jednak pokombinuj z ustawieniem przerzutki. Sprawdź odległość wózka od największej zębatki.

A korba jest dobrze zamontowana? Nie jest za bardzo na zewnątrz wysunięta? To już takie gdybanie, bo najbardziej prawdopodobna wydajne mi się jednak przerzutka.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...