Skocz do zawartości

Koło do centrowania/krzywe widły?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w piątek kupiłem nowego hardtaila, zrobiłem 50km i dopiero teraz zauważyłem parę rzeczy

1. Koło jest raczej do scentrowania, ma bicie na boki jak widać na filmie. Nie duże, ale jednak

https://www.veed.io/view/cdeb2ffc-0404-48ca-8ada-2e59301a6f7a?panel=share

2. Ma wrażenie, że koło jest krzywo osadzone? Znaczy na pewno od strony kasety jest więcej miejsca (no bo kaseta jest szersza, niż tarcza hamulcowa), ale generalnie przy mocowaniu błotnika wygląda, że jest na środku, więc chyba jest OK? musiałbym przejechać po piachu zobaczyć czy zostawia dwa ślady :D

 

focus7.jpg focus6.jpg focus5.jpg focus4.jpg focus3.jpg focus2.jpg focus1.jpg Edytowane przez Kai
Odnośnik do komentarza

Co do bicia to może być kwestia krzywej lub źle założonej opony. Druga sprawa obręcz musi być ustawiona symetrycznie względem osi koła. Częsta przypadłość w budżetowych rowerach gdzie ze względu na cięcie kosztów koła są zaplatane na kolanie i po pierwszych jazdach wszystko się rozłazi bo szprychy nie są naciągnięte równomiernie i z odpowienią siłą... Heh bez jaj ale większość rowerów do poziomu 1500EUR jest składane tak jak tu czyli na od...l:

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2023 o 19:36, Dopamina napisał:

Nowy rower i mocowanie na oś QR ? Przede wszystkim dobrze osadź koło w widełkach bo mi to wygląda na krzywo zapięte koło. 

no QR, takie czasy, sztywne osie to w rowerach po 5 czy 6tyś +

było krzywo zapięte, wyjąłem poprawiłem i jest ok :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...