Skocz do zawartości

Buty dla turysty na platformy

GrochowaMTB

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Zalas napisał:

@GrochowaMTB z tego co wiem buty 5.10 a konkretnie model Impact bardzo szybko ścierają się podczas chodzenia. Podejrzewam, że będzie tak również z innymi modelami gdyż chyba większość 5.10 mają podeszwę z tej samej gumy :/ Dla tego ja się teraz zastanawiam nad tymi od Shimano https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-sh-am7-czarne-shimano,532193.html

Ciekawi mnie jak trzymają się buty trekingowe SPD z zaślepką zamiast bloku.

Gdyby one jeszcze trochę ładniejsze były :)

Dnia 3.10.2017 o 20:35, zibi_j1 napisał:

Zainteresowałem się nimi po Twoim poście. Dzisiaj mierzyłem... Rozmiarów ja sporo zawyrzona. Zwykle noszę 46. Tutaj 46,1/3 były baaardzo na styk. Do tego troszkę wąskie/uciskające boki stopy. Muszę wziąć większe. Czy one Ci się troszkę rozbiły na boki? Jak z ich przewiewnością? Da radę w nich zimą śmigać?

Z reguły zimą nie jeżdżę wiec tak naprawdę jak spisują się zimą nie wiem. W każdym razie mi w tych butach jeździ się bardzo dobrze w ciepłe jak i w chłodniejsze dni wczesnej wiosny i późnej jesieni. Jak dla mnie but przyzwoicie wentylowany. Stopa nie poci mi się jakoś nadzwyczajnie. Po czasie dopasował się do stopy ale jak pisałem wcześniej nie powinno kupować się buta na styk. Margines ruchu musi zostać choćby na grubsze skarpety.

Z reguły zimą nie jeżdżę wiec tak naprawdę jak spisują się zimą nie wiem. W każdym razie mi w tych butach jeździ się bardzo dobrze w ciepłe jak i w chłodniejsze dni wczesnej wiosny i późnej jesieni. Jak dla mnie but przyzwoicie wentylowany. Stopa nie poci mi się jakoś nadzwyczajnie. Po czasie dopasował się do stopy ale jak pisałem wcześniej nie powinno kupować się buta na styk. Margines ruchu musi zostać choćby na grubsze skarpety.

Kupiłem je. Testowałem je. Są świetne! Dzięki że mnie na nie nakierowałeś

Dnia ‎10‎.‎10‎.‎2017 o 07:48, zibi_j1 napisał:

Kupiłem je. Testowałem nie są świetne! Dzięki że mnie na nie nakierowałeś

Nie do końca rozumiem treść tego postu... Masz do mnie żal czy może to "nie" to tylko pomyłka? Wybacz ale forum to w większości zbiór subiektywnych ocen produktów itd. Jeżeli na podstawie jednej opinii, akurat mojej podjąłeś decyzje o ich zakupie i nie jesteś zadowolony to dlaczego mam poczuwać się do odpowiedzialności? Moim zdaniem opartym o własne doświadczenia są to bardzo dobre buty.

Nie do końca rozumiem treść tego postu... Masz do mnie żal czy może to "nie" to tylko pomyłka? Wybacz ale forum to w większości zbiór subiektywnych ocen produktów itd. Jeżeli na podstawie jednej opinii, akurat mojej podjąłeś decyzje o ich zakupie i nie jesteś zadowolony to dlaczego mam poczuwać się do odpowiedzialności? Moim zdaniem opartym o własne doświadczenia są to bardzo dobre buty.
Przepraszam ;) to słownik w telefonie. Miało być "testowałem JE. Są świetne"
Post nie był ironią tylko szczerym podziękowaniem. Uwielbiam jeździć w tych butach :)

cześć,

zastanawiam się nad tymi terrexami swift solo w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś używa dokładnie tego modelu i powie mi jak wyglada kwestia pocenia/oddychalności stopy  w nich w lecie.

Adidas Terrex AC7886

AdidasTerrex.thumb.JPG.94768d0699e05b56c481de1ea162f537.JPG

Właśnie dzisiaj do mnie dotarły i but mi się podoba (szukam "cywilnych" butów na rower) ale martwi mnie troche struktura/materiał  z którego sa wykonane , wygladaja troche na gumowe i boje sie ze  w lecie moga być mało przewiewne

Edytowane przez Gophfer
W dniu 31.03.2020 o 11:34, Gophfer napisał:

Właśnie dzisiaj do mnie dotarły i but mi się podoba (szukam "cywilnych" butów na rower) ale martwi mnie troche struktura/materiał  z którego sa wykonane , wygladaja troche na gumowe i boje sie ze  w lecie moga być mało przewiewne emoji20.png

Cześć

Jak wypadły? Mam je na krótkiej liście.

Buty mi się sprawiły z platformami, są wygodne i dobrze piny się w nie wgryzają. Jak narazie używam tylko na rower, ale raczej szału z nimi nie będzie jako but trekkingowy. Zbyt miękka guma aby dobrze trzymała na szlaku. Z przewiewnością na rowerze 3-5h nie jest źle. Czy kupił bym drugi raz, pewnie tak ale jak większość rzeczy nie jest to but do wszystkiego, ale jak dla mnie za 199zl jest ok.

Kupiłem tą 2gą wersję - (czarne) po 2ch tygodniach (użytkowanie miejskie, jakiś spacer w lesie bo nawet nie zdążyłem ich zmęczyć na rowerze) podeszwa uległa wypaczeniu w osi stopy. Jeden but stojąc na płaskiej powierzchni bujał się na boki przy minimalnym nacisku na cholewkę. Czuć też było odkształcenie w środku. Sklep wstępnie odrzucił reklamację by po tygodniu ją uznać. Nie zdążyłem nawet interweniować :)

ooo to słabo :( kolor napewno nie ma tu nic do znaczenia, chociaż w niebieskich jestem na rowerze szybcy niż w czrnych ;)

Wracają do butów ja z moich jestem zadowolony, ale jeżdże na nich tylko na rowerze. do tej pory przejchane w nich jakies 1000-1200km, na podeszwach widać zniszczenia gumy od pinów, także myślę, że butów z zewnątrz nie zedrę ale piny zajądą wcześniej podeszwy. Moje obawy co do nieprzewiewności butów okazały sie nie potrzebne, zaliczyłem w nich traskę ok 7h w ciągu dni było upalnie ok 26-28stopni i było spoko.

Do moich platform używam butów Shimano SH-CT5. Mają zaślepkę pod spd ale jej nie ściągałem i prawdę mówiąc jak z blokami się sprawują nie wiem, natomiast na platformie spisują się dla mnie idealnie, dobrze trzymają się na pinach platformy i są bardzo wygodne. Jeździłem w nich zimą dystanse do kilkudziesięciu km oczywiście w grubszej skarpecie a przez to że są trochę większe bez problemu mogłem ją założyć. Jedyny minus że są sznurowane i sznurówki trzeba chować ale to nie stanowi większego problemu.

Edytowane przez Strek