Skocz do zawartości

Latający łańcuch


Kubaa77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam pytanie ponieważ posiadam przeżutkę Shimano deore m5100 i problem jest taki że gdy jadę po wertepach to łańcuch wydaje metaliczny dźwięk sprzęgło mam zaciągnięte na maksa osłonę specjalną mam owinięta koledzy z przerzutką XT mają słabiej zaciśnięte sprzęgło ale im tego dźwięku łańcuch nie wydaje. Pytanie moje brzmi czy da się może jakoś sprężynkę naciągnąć czy coś w tym stylu? Rower to Dartmoor balckbird Evo.

Odnośnik do komentarza

W tych rozpiętościach kaset (zakładam, że to 11-51) wózek na skrajnie wysokich przełożeniach kładzie się prawie poziomo i łańcuch jest blisko ramy. W tym położeniu sprzęglo nie działa poprawnie bo jest jednokierunkowe (dalszy ruch wózka w góre jest możliwy i nie jest hamowany sprzęgłem). Sprężyna w m5100 jest dokładnie ta sama co w m8100 (xt).

Na innych przełożeniach poprawna regulacja sily hamulca rolkowego w sprzęgle załatwia sprawę.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, vdcmike napisał:

W tych rozpiętościach kaset (zakładam, że to 11-51) wózek na skrajnie wysokich przełożeniach kładzie się prawie poziomo i łańcuch jest blisko ramy. W tym położeniu sprzęglo nie działa poprawnie bo jest jednokierunkowe (dalszy ruch wózka w góre jest możliwy i nie jest hamowany sprzęgłem). Sprężyna w m5100 jest dokładnie ta sama co w m8100 (xt).

Dzięki za odpowiedź. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to kupić napinacz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...