Skocz do zawartości

Buty Shimano rowerowo-trekingowe SH-MT54 opinie


Flesz

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem się zaopatrzyć w buty Shimano model MTB-MT34 ale wypatrzyłem buty SH-MT54 z systemem spd i z podeszwą vibram. A że nie nie trafił mi się jeszcze w oczy żaden test więc może ktoś z szanownych forumowiczów ma takie butki i podzieli się doświadczeniem jak sprawują się na rowerze i czy dają radę w pieszych wędrówkach.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Posiadam niższy model butów turystycznych Shimano MT 34. Chodzenie ok, ale bardziej po miękkim podłożu, podeszwa jest twardsza niż w "normalnym" obuwiu. Do długiego chodzenie bym ich nie zakładał, ale np. pojechać gdzieś zostawić rower i zwiedzić np. muzeum czy coś to spoko. Moje obuwie nie mają podeszwy Vibram, ale EVA. Obuwie mają na języku gumkę zabezpieczającą sznurowadła, gumka lubi się naciągnąć i nie spełnia już tak swojej roli. W modelu MT54 również występuje gumka. Poza tym na samym końcu przelotek na sznurowadła jest przelotka metalowa, która w jednym bucie strasznie mnie piła w okolicy pod kostką. Zostawiałem buty z odgiętą górną częścią i pomogło, ale może to wynikać z mojej indywidualnej budowy. Generalnie jestem zadowolony z obuwia, ale następnym razem brałbym z klamrą bez sznurówek.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o model MT-34 to mierzyłem już w sklepie i nawet byłem zdecydowany kupić, ale rzuciły mi się w oczy te nowe. No ale w sumie przemyślałem sobie sprawę i też dzięki waszym opiniom że wezmę sobie te MT-34. Zwłaszcza, że są o połowę tańsze. A buty trekingowe sobie kupię osobno .

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Ja zakupiłem najlżejsze i najbardziej miękkie jakie udało mi się przymierzyć, czyli CT41

76151150_buty-spd-sh-ct41-niebieskie-shi

Do lajtowych pojeżdżawek z rodzinką, a nawet dłuższych wypraw po płaskim są bardzo ok :) Chodzenie też w miarę komfortowe, dużo bardziej komfortowe niż w moich poprzednich:

 

but_shimano_SHMT40.jpg

 

Ale zaznaczam, że cały czas mowa o jeździe rekreacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Odkopie troche temat.

Kupiłem buty Shimano MT54. Chciałbym się upewnić bo mam wątpliwości co do blaszki w bucie i wkładki.

Przykręcając bloki chciałem wybebeszyć buty. Wyjąłem jedną miękką wkładkę i trafiłem na drugą, jest ona przyklojena prawda?

Nie mogąc wyjąć drugiej wkładki próbowałem ruszyć blaszkę z gwintem pod bloki, tak aby się przesuwała przód i tył. Nie udało się. Czy przez fakty, że wkładka jest przeklejona ta blaszka chodzi ciężko i trzeba użyć dużej siły czy tej blaszki się na da przesuwać w tych butach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...