Skocz do zawartości

[Wyczerpany] łańcuch staje na zębach


wojciech24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, tworze ten temat ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem z łańcuchem. Po renowacji  starego roweru dodałem również postanowiłem dodać również nowy łańcuch okazało się że " staje na zębach" tylko w jednym miejscu  a potem przeskakuje pod czas jazdy jest to strasznie uporczywe. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym najpierw sprawdził, czy przerzutka jest dobrze wyregulowana. Całkiem możliwe, że problem wynika z nieprawidłowego ustawienia naprężenia linki.

Swoją drogą jeśli to kwestia zużytej kasety, to dlaczego łańcuch przeskakuje tylko w jednym miejscu? Może to oznacza, że zużyta/uszkodzona jest tylko jedna zębatka, a nie cała kaseta? 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Nurek_ napisał:

Prawdopodobnie korba ma wytarte zęby i nie przyjmie nowego łańcucha. Zębatki korby musiałbyś też wymienić,

korba jest również nowa jak i przerzutka(dałem tylko na tył ) i wolnobieg tez nowy wstawił bym filmik ale niestety nie ogarniam tego forum

Odnośnik do komentarza

Od razu zaznaczam że jest to stary romet wagant. Rower postanowiłem wyremontować  czysto ze względów sentymentalnych nie dla osiągów od razu powinienem to zaznaczyć. Tu macie lin na filmik 

 

DSC_0445.thumb.JPG.af118a577c593facb867ce5b18231a0f.JPG korba wbijana , przerzutka tył https://www.sporti.pl/product-pol-2691-Przerzutka-tyl-Shimano-Tourney-RD-TX35.html wolnobieg https://www.sporti.pl/product-pol-7971-Wolnobieg-SH-6-rzedowy-MF-TZ-20-14-28-brazowy.html i zamieszczam zdjecia przed i po renowacji

IMG_20170915_145555.jpg
Odnośnik do komentarza

Nie znam szczegółów ale może to złe ustawienie blatu względem kasety lub odwrotnie, może zbyt duża ilość koronek i łańcuch ma za duże wygięcie. Czy pierwotnie z przodu byył jeden blat ,bo chyba nie(ale mogę się mylić), i po konwersji łańcuch za bardzo się krzyżuje. Rozumiem że blat jest prosty i znajduje się pośrodku względem koronek kasety. Napisz czy dzieje się tak niezależnie od tego którego biegu używasz. Coś tu ewidentnie nie jest " w osi".

Albo niekompatybilne elementy.

Odnośnik do komentarza

Mam taki efekt jak zmieniam łańcuch i spinka jest jeszcze w pełni nie zamknięta.  To znaczy, jedno gniota jest krótsze i rozstaw zębów nie zgadza się z rozstawie łańcucha.

Sprawdź czy wszystkie żeby wyglądają tak samo i czy łańcuch też jest ok. Możesz też przymierzyć inny łańcuch. Jest jeszcze szansa że łańcuch jest bardzo wyciągnięte i raz na czas następuje kompensacja tej różnicy na blacie.

Odnośnik do komentarza

Ewidentnie łańcuch nie pasuje do korby (blatu). Co to za łańcuch? Celuj w łańcuch 6-8 rzędowy.

P.S.

Świetny rower! Tłumaczyć się sentymentem nie musisz nie każdy na tym forum to pro cyklista. Remonty i starocie też lubimy ;) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...