SzajBajk

Wasze rowery na kanale SzajBajk - to są testy!

Rekomendowane odpowiedzi

SzajBajk

Seria odcinków z Waszym udziałem kręci się niesamowicie!

Faktycznie nie spodziewałem się, że aż tylu z Was będzie chciało zaprezentować swój rower przed całą widownią na kanale SzajBajk. Bardzo lubię oglądać Wasze materiały, a to z kilku względów:

• inaczej o rowerze wypowiada się tester, a inaczej właściciel maszyny,
  • Wasze rowery najczęściej już niejedno przeszły i możecie nam o tym opowiedzieć,
  • fakty techniczne, dla jednych niezwykle ważne, mogą być przez innych kompletnie niezauważone,
  • rowery to szajba, a nie tylko ilość przełożeń, waga ramy i zaawansowane cieniowanie...

^E8F68F39FA8BF6E5A3721E4BC07D88D25F9F6B0FE58C76533F^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

"Wasze rowery na kanale SzajBajk" - wskazówki.

Jak przygotować film?

• długość filmu od 3 do 8 minut (może to być jedno nagranie, lub suma różnych ujęć i komentarzy),
  • jakość filmu Full HD, bądź 4K (ważne, by film miał ułożenie poziome, a nie w pionie – smartfon, lub kamerę należy trzymać poziomo),
  • format filmu najlepiej mov, lub mp4 (o inne formaty spytaj przed nakręceniem filmu),
  • ilość klatek na sekundę – 25, 30, 50, lub 60,
  • materiał BEZ podkładu muzycznego, ANI muzyki w tle (np. włączonego radia),
  • zadbaj o dobre światło (filmy w plenerze, lub dobrze oświetlonym ZA DNIA pomieszczeniu wyglądają najlepiej),
  • Twój głos powinien być wyraźnie słyszalny (bądź blisko kamery i mów nieco głośniej, niż na co dzień),
  • ujęcia ze statywu, lub „z ręki” (w takim przypadku należy BARDZO unikać wstrząsów i szybkich ruchów),
  • postaraj się filmować kolejne elementy roweru z bliska, by można było się im dobrze przyjrzeć.

Co powinien zawierać film?

^3F29DAA8F426D23E2E3E801A848492C99DC3ED3CEC40A485C0^pimgpsh_fullsize_distr.jpgNagraj wszystko to, co interesowałoby Ciebie, jako widza. Podaj markę i model roweru, jego „przebieg”, warunki użytkowania (asfalt, góry, piaski, błota itd.), cenę. Świetnie byłoby poznać rozmiar ramy (ewentualnie wymiary) oraz Twój wzrost. Nie musi to być rower drogi ani nowy! Twoje nagranie traktujemy bardziej osobowo, gdy podasz swoje imię i być może również miejscowość.

Zady i walety to ważna część materiału. Co zdaje egzamin? Co należało wymienić? Dlaczego lubisz ten rower, bądź go nie lubisz ;)

Jak przesłać film?

Możesz udostępnić swoje nagrania w serwisie dropbox, gogle drive itp. oraz podać mi maila z linkiem do ściągnięcia materiału. Możesz również przekazać mi kartę SD np. na zawodach, muszę tylko wiedzieć wcześniej, by wziąć komputer i skopiować pliki na miejscu.

Ze względu na wymogi prawne, zawrzyj proszę w swoim mailu następującą treść:
„Udostępniając moje nagrania Danielowi Dziemieszonek przenoszę na niego prawa autorskie do wykorzystania owych nagrań tylko i wyłącznie na kanale SzajBajk w serwisie YouTube. Niniejszym potwierdzam również, iż nie otrzymałem/am od nikogo korzyści finansowych za przedstawienie pozytywnej, bądź negatywnej oceny testowanego roweru i nie jestem w żaden sposób związany/a z jego marką.

To już wszystko! Jeżeli masz pytania, pisz śmiało. W pierwszej kolejności będą publikowane filmy, które najlepiej spełniają powyższe wymogi. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń nie mogę również obiecać, że Twój materiał na pewno ukaże się na kanale, więc proszę weź taką możliwość pod uwagę. Natychmiast po edycji filmu i zaplanowaniu jego publikacji poinformuję Cię o tym w tej konwersacji.

Maile w tej sprawie przesyłamy na adres: waszerowery@szajbajk.pl

^39ED3018A8565993B34657C298AE6123754635CF2CA4AEE4ED^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta