Skocz do zawartości

Czy do ramy Cannondale Rush mogę zamontować zwykły amortyzator?


Patryk96

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że tek. Jak główka ramy jest pod lefciaka to po całości będzie miała 1 1/5" wiec do montażu innego amora potrzebował byś redukcji i zapewne stery musiał byś dobrać ale generalnie nie powinno być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza

Rama to cammondale Rush 2006r a amor to Santor Xct na chwilę obecną. Jak się dorobię to zmienie na coś lepszego.

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Rama bardzo mi się podoba, ceny lefty zaczynaja się od 300£ za jakiś no name. A tez nie widzi mi się wizualnie ten amortyzator. Ramę wygrałem na licytacji za 120£ w stanie bdb i chciałbym na jej bazie coś złożyć. de5984b7e5151d8755520d81f5b0e03b.jpg

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dziękuję tez mi się podoba. Ten link który wysłałeś zrobię pomiar i sprawdzę. Dziękuję bardzo za pomoc :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

To co wysłałeś jest tylko przy kiery ale będę potrzebował chyba wkładu?

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Zmierzyłem wymiar wszystko jest ok, zamówiłem tak jak w fotografii 1,5 na 1,1/8. Dziękuję bardzo za pomoc :)5afc9c56218941aee01a93b44a794267.jpg

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No tak jak w główce ramy sterów nie ma to trzeba je tam zainstalować ;) Swoja droga do stery masz zintegrowane czy półzintegrowane w tej ramie? Tak to co wysłałem to były same redukcje (bez sterów) tak abyś w stery 1 1/5" mógł wsadzić sterówkę 1 1/8".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ale chodzi mi o to czy w główce ramy są już miski pod łożyska wyfrezowane w główce (stery zintegrowane) czy trzeba te miski dopiero wprasować (stery półzintegrowane). Chyba, że wiesz co kupiłeś, jake masz stery i nie potrzebie panikuje ;) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Trochę słabo widać. Główka ramy wewnątrz przez całą długość ma tą samą średnice? Czy sa tam zwężenia z frezem kąt 45 stopni? Wyglądają jak półzintegrowane czyli trzeba wprasować miski. Wiec tak półzintegrowane są dwa typy. Miski trwale połączone z łożyskiem (wiankiem) lub osobno miski osobno łożyska.  Z tego co zauważyłem to na zdjęciu które podesłałeś wcześniej były zintegrowane czyli nie będą pasować. Ten Twój XCT ma taperowana sterówkę? Bo te stery widzę są pod taki system. Czyli 1 1/8 na górze i 1 1/5 na dole.  Zmierz jeszcze raz i szukaj półzintegrowanych pasujących pod średnice wewnętrzna na końcach główki ramy jeśli nie ma zwężenia i frezu o którym pisałem. Jak coś zamotałem to przepraszam... Myk chyba będzie jeszcze w tym, że cała główka jest pod ster półzintegrowany 1 1/5" z dołu jak i z góry wiec redukcji i tak będziesz potrzebował jak nie na dole i na górze to napewno na górze. Czyli potrzebował byś dwóch misek dolnych np z takiego zestawu:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/stery-rowerowe/tapered/p,stery-polzintegrowane-hsi-b10-taper-1-1-8-1-5-zs44-zs56,312956.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli wewnątrz główki ramy są wyfrezowane zintegrowane miski to będą pasować gdyż to same łożyska z przykrywkami oczywiście jeśli zgadzają się wymiary. Piszesz, że masz 46 i 52 mm te stery (łożyska) maja 42 i 52 mm. Ze zdjęcia dokładnie nie widzę jak wygląda główka ramy wewnątrz (może wrzuć bardziej dokładne zdjęcie) ale wydaje mi się, że nie będą pasować bo potrzebujesz półzintegrowanych. Co to za RS i jaką ma sterówkę? Podaj mi wewnętrzną średnice główki ramy na jaj końcach. Jeszcze raz zapytam. Czy główka ramy się zwęża wewnątrz i czy ma zintegrowane bieżnie? Wybacz ale po samych sterach nie stwierdzę czy będą pasować.

To?

 

stery-zintegrowane.jpg

czy to?

stery-polzintegrowane.thumb.jpg.eab89ad00d37edd9610bb07ca0f3e391.jpg

201010071378.thumb.jpg.d9093b368c28edb78bcf2b20cc0fa5d0.jpg

Półzintegrowane

IMG_8171.thumb.JPG.d4d395108a4f1fa3ee60a882411bfbc1.JPG

Zintegrowane

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Z dobraniem sterów może być sporo zabawy i niekoniecznie uda Ci się znaleźć 1 pasujący komplet, być może trzeba będzie poszukać 2.

Tutaj wszystko wskazuje że to pod stery półzintegrowane, sprawdź dokładnie wewnętrzną średnicę rury, zmierz też głębokość osadzenia misek, z tego co pamiętam w starych cannondale to 1,5 cala to nie było takie 1,5 do końca tylko o jakieś ułamki milimetra większe i były z tym problemy bo standard mocowania miski w ramie był dość nietypowy, jeżeli zakładasz nowe stery to w tym momencie powinieneś się skupić na znalezieniu tkaich które po prostu tam wejdą, tutaj jest fajna tabelka: http://www.kochamrowery.pl/2013/01/stery-rowerowe-jakie-wybrac-jakich.html

Co do amorka, to przynajmniej na allegro pojawia się od czasu do czasu coś ładnego w dobrej cenie z rurą właśnie 1,5 cala, używane lefty to jakieś 1200-2000 nawet, natomiast zwykłe amorki z rurą 1,5 cala są tańsze od tapered, które to są jeszcze tańsze niż standard 1 i 1/8 jeżeli chodzi o rynek używanych części. Do tego fajniejsze amorki tapered z używanych będą miały krótką rurę sterową, te 1,5 cala raczej długą, to też bym spróbował przeliczyć bo do tej ramy podejrzewam że tak koło 18 cm będziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...