Skocz do zawartości

Hamulce V-break i pisk przy hamowaniu.


Góral

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pewien mały problem. Chodzi o to że tylny hamulec bardzo piszczy i nie wiem co z tym zrobić. 

Opublikowano

Zanieczyszczona obręcz? Spróbuj ją przeczyścić jakimś odtłuszczaczem i zobacz, czy problem zniknie.

Opublikowano

Już czyściłem i nic nie pomogło. Tu chyba chodzi o coś innego. 

Opublikowano

jak odtłuszczanie nie pomogło to może wymiana klocków? Albo podmiana przód, tył na początek ;)

 

Opublikowano

Jutro spróbuje i napiszę a czy ten pisk może jakoś zaszkodzić!? 

Opublikowano

Mógłbyś podać więcej informacji. Czy klocki są nowe? Kiedy hamulec zaczął piszczeć - tak nagle, po przejażdżce, po serwisie? Jak dokładnie czyściłeś obręcz? Czy wyczyściłeś też klocki? Zdejmowałeś klocki, żeby się im przyjrzeć?

Opublikowano

Klocków nie oglądałem i ich nie zdejmowałem a obręcze czyściłem suchą szmatką i te hamulce zaczęły piszczeć po upadku przy zjeździe 

Opublikowano

A kiedy piszczą? Przy hamowaniu, przy wolnej jeździe? Piszczą cały czas, tylko czasami, regularnie? Swoją drogą jeśli to kwestia zanieczyszczonej obręczy, to sucha szmatka na niewiele się zda. Ale teraz to bardziej wygląda po prostu na ocieranie o obręcz. Może koło się scentrowało, minimalnie ociera o klocki i stąd piszczenie.

Opublikowano

zdejmij klocki. Zobacz w jakim są stanie. Przeleć je papierem ściernym lub pilnikiem na płaskiej powierzchni delikatnie i odtłuść. Tak samo obręcz odtłuść benzynką czy czymś takim. Zamontuj klocki od nowa (może przy upadku się przestawiły?}

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...