Skocz do zawartości

[2017] PlanetX Pro Carbon - Entry level - Budowa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

To już pewno ostatni projekt w tym roku (chociaż kto wie). Będzie to PlanetX Pro Carbon na osprzęcie 105 i kołach Shimano RS010. Sama rama to klasyk znany od lat i jeździ takich PXów już sporo. Kolorystyka prawdopodobnie czarno biało czerwona :)

Pozdrower!

IMG_20170824_193435_01.jpg IMG_20170824_193417_01.jpg IMG_20170824_193110_01.jpg
  • Lubię to! 2

Pierwszy PlanetX Maratona złożyłem dla siebie. No i potem jak porównałem ile mnie to kosztowało oraz jak wygląda rynek szos w Szwajcarii (bo tu mieszkam obecnie) to wyszło, że cenowo lepiej niż okazyjnie. Polowałem potem na obniżki i złożyłem Settanę, a z promocji został mi Pro Carbon pozwyżej. Viner będzie miał nowego właściciela od września. Ogłoszenie wisiało dwa dni (fart początkującego chyba :D). Z pro Carbon zobaczymy, ale to już nie tak droga zabawka. Nie, że są jakieś z tego kokosy, ale to bądź co bądź kosztowne hobby może się trochę zwrócić.

Pozdrower!

Hej,

W tej wersji lakieru jest niewiele, tylko włókna. Stąd ta wersja kolorystyczna jest często tańsza. Co do samej ramy to na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Łatwo znaleźć sobie pozycję, jest lekka i sztywna. Nadaje się też perfekcyjnie na szosę dla kobiet bo jest lekko sloping'owa. Z perspektywy mechanika mogę przyczepić się jedynie do dość delikatnego gwintu BSA oraz prowadzenie linek jest dla wyspiarzy (więc jak nie chcesz mieć sztukaterii na kokpicie to się linki pod ramą muszą krzyżować). Viner na mega wypasie ważył 7.8, a ProCarbon na kowadłach 8.2 także chapeau bas. Nie dziwię się, że to najbardziej popularny model marki. Całość prezentuje się jak poniżej ;)

Pozdrower!

IMG_20170831_184229_01.jpg IMG_20170831_184539_01.jpg IMG_20170831_184631_01.jpg IMG_20170831_184243_01.jpg IMG_20170831_195524_624.jpg IMG_20170831_184345_01.jpg IMG_20170831_184643_01.jpg IMG_20170831_184304_01.jpg

Edytowane przez ludojad
  • Lubię to! 1
  • Pomógł 2

Muszę powiedzieć że jak na karbonik to to nie duże koszta:) a przy sprzedaży jaka oferta Cie usatysfakcjonuje?:)( oczywiście pytam czysto z ciekawości, sam już nabyłem szosę).

Bardzo mi się podoba ten rowerek. Jestem pewien że gdybyś go budował miesiąc temu to już bym nim jeździł:) To dosłownie moje barwy. Czarny mat. Ajć:)

Edytowane przez maciek1986pl

Ogarnąłem ostatnio bardzo podobny projekt na mieszance Ultegry oraz FSA. Efekt jak poniżej ;)

Ogólnie spoko ta FSA Omega. Wydaje się być tak pancerna, że mogła by być narzędziem zbrodni. Wagowo trochę gorzej, ale bez przesady. Pozdrower!

• Lubię to! 1
Andrzej Sawicki
Dnia 4.02.2018 o 19:45, ludojad napisał:

Ogólnie spoko ta FSA Omega. Wydaje się być tak pancerna, że mogła by być narzędziem zbrodni.

Są o niej gdzieś w sieci dane co do sztywności? Znalazłem tylko porównania starszych modeli, a ciekawi mnie, czy warto inwestować w przyszłości w coś innego. (Waga mnie nie obchodzi -- 10-kilowy CX w porównaniu z moim MTB i tak jest lekki jak piórko).

10 godzin temu, maron126 napisał:

Ładne te rowerki składasz:)

Dziękuję :)

10 godzin temu, Andrzej Sawicki napisał:

Są o niej gdzieś w sieci dane co do sztywności? Znalazłem tylko porównania starszych modeli, a ciekawi mnie, czy warto inwestować w przyszłości w coś innego. (Waga mnie nie obchodzi -- 10-kilowy CX w porównaniu z moim MTB i tak jest lekki jak piórko).

Moje wrażenia są organoleptyczne. Jeździłem więcej lub mniej na SRAM Rival, 105, Tiagrze czy Ultegra. Jak sztywność SRAMa i Tiagry taka se, tak ta FSA jest trochę za Ultegra i trochę przed 105. Liczb nie mam i kto wie czy większego wpływu nie ma rama na takie subiektywne odczucie.

• Lubię to! 2