Skocz do zawartości

Tacx T4580 do ustawiania klocków


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłam ostatnio przyrząd do ustawiania klocków v-brake Tacx T4580. Wszystko pięknie i ładnie, ale gdy ustawię i przykręcę klocki, to po usunięciu tego narzędzia z obręczy, klocki trafiają mi nie centralnie w obręcz, ale są sporo poniżej górnej krawędzi, przez co gdzieś 1/3 klocka na dole nie opiera się na obręczy. Moje koła to Alexrims DH19,  klocki Author 3cc z wymiennymi okładzinami, a hamulce Avid SD7. Gdy ustawiam klocki ręcznie, to praktycznie cała powierzchnia obręczy jest pokryta klockiem z zachowaniem 1mm odstępu od górnej krawędzi. 

Wygląda na to, że górna wypustka w urządzeniu Tacx i sama grubość tego urządzenia dają mi w bonusie około 3mm odstępu od górnej krawędzi. Gdyby klocki potem zbliżały się w linii poziomej do obręczy, to byłoby ok, ale one idą po łuku z racji budowy hamulców i jest problem.

Miał ktoś podobne doświadczenia? Ja coś robię źle czy moje koła lub hamulce nie nadają się do tego urządzenia? A może moja obręcz ma zbyt małą powierzchnię?

tacx.jpg

 

Znalazłam artykuł opisujący podobny problem do mojego:

http://handsonbike.blogspot.com/2013/09/tacx-brake-shoe-tuner.html

Ludzie radzą spuścić powietrze z opon i ustawić urządzenie trochę wyżej. W przypadku obręczy z większą powierzchnią pod hamulec, nie ma takiego problemu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie ma się bezdętek, to jaki problem powietrze spuściłć? Jak są... To problem. Mam w domu 3 rowery na hamulcach obręczowych. Moją szosę i dwa trekking rodziców. I na szosie działa super, na jednym trekingu z cienką oponą też, na drugim z szeroką oponą już trzeba powietrze lekko spuścić

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No właśnie do tej pory jechałam na zużytych kartach bankowych, ale chciałam czegoś, co mi po obu stronach ustawi klocki tak samo. Gdy brat zapytał, co bym chciała na imieniny, to od razu wskazałam to urządzenie. No i wczoraj siedziałam do późna i walczyłam.

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.8.2017 o 09:25, Sziva napisał:

A to da się hamulce od szosy zamontować na piwotach?

Chodziło mi o to, aby się urządzenie nie zmarnowało. Będziesz mogła ustawiać sobie hamulce kiedy chcesz ;)

Z drugiej strony to bardzo ciekawe - kupić narzędzie i dokupić do niego rower. Typowo kobiece podejście. Jak z torebką, gdy po jej zakupie trzeba jeszcze dokupić buty i palto ;)

Odnośnik do komentarza

Oj tam, oj tam! Z torebkami nie chodzę, palta nie mam, buty za to posiadam, ale wszystkie z płaską podeszwą ;) Nad szosą się od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam i każdy powód jest dobry, aby podjąć ostateczną decyzję o zakupie.

Odnośnik do komentarza

Identyczny  problem mam z podobnym narzędziem "NARZĘDZIE BRAKCO DO REGULACJI KLOCKÓW HAMULCA" https://allegro.pl/oferta/narzedzie-brakco-do-regulacji-klockow-hamulca-mb-7349272730

I powyższe odpowiedzi mi rozjaśniły w głowie. Przy najbliższej okazji spróbuję spuścić powietrze przed ustawianiem klocków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...