Skocz do zawartości

Czarny olej hamulcowy?!


tommoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

wczoraj przelewałem hamulce Shimano XT m8100 i zastałem taki widok (załącznik). Rowerek był w serwisie (nie znam go, inne miasto) na początku listopada 2022. Była wymieniana rama (po pęknięciu na większą), przewód hamulcowy został wymieniony na dłuższy.

I teraz pytanie co się stało że po 3 miesiącach olej mineralny zmienił kolor na CZARNY?! Czarny jak espresso, jak smoła! 

1. Jest jakiś czarny olej mineralny?

2. Zalali mi przepracowany silnikowy z ursusa C-330?

3. Spaliłem hamulce? (Ale w górach byłem we wrześniu). 

4. Zalali mi jakiegoś DOTa który zrobił rzeź, rozpuścił wszystko i zmienił kolor na czarny? (ale jeszcze nie cieknie).

5. Inny powód (jaki?). 

Po dwukrotnym przelaniu dalej kolor był bordowy (zdjęcie strzykawek, dla porównania z nowym shimanowskim olejem). 

Dzięki i pozdrawiam 

Tomek 

WhatsApp Image 2023-01-31 at 21.55.38.jpeg WhatsApp Image 2023-01-31 at 22.12.56.jpeg
Odnośnik do komentarza

Co najwyżej hamulce odpowietrzyli (pewnie nauczeni doświadczeniami z degradacją gumowych kondomów w klamkach poprzedniej gen przy przelewaniu) więc pozostało w układzie 95% starego oleju.

Odnośnik do komentarza

No ok, ale aż taki czarny?! Rowerek ma 16 miesięcy i przejechane 5-6 tyś km. W górach byłem raz i fakt hamulce dostały w kość bo aż się dymiło ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...