Skocz do zawartości

Zamontowanie bukłaka na ramie roweru


Korposzczur

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Zastanawiam się nad zmianą bidonu na bukłak, jednak jego największą wadą jest konieczność jazdy z ciężkim plecakiem. Na długich maratonach mój kręgosłup mocno to odczuje. Mam pomysł, aby zamontować bukłak do ramy lub sztycy. W Polsce takie rozwiązanie nie jest popularne, natomiast na zagranicznych forach znalazłem dużo wątków o tym.

Przykład: montaż bukłaka do sakwy i wyprowadzenie rurki na kierownicę. 

http://wittyginger.com/post/frame-hydration/

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? 

Edytowane przez Korposzczur
Opublikowano

Też miałam obawy przed ciężarem bukłaka na plecach, ale te 1,5 litra wody nie jest szczególnie odczuwalne - zwłaszcza, gdy plecak jest kształtem dobrze dopasowany do pleców. Przy pochylonej sylwetce, część ciężaru rozkłada się na powierzchni pleców i ramiona nie są tak obciążone, jak przy plecaku podczas chodzenia.

Opublikowano

Są torby na kierownice lub przedni trójkąt. Nic nie stoi na przeszkodzie wrzucić tam bukłak. Sam używam czasem bagażnika i tam też ląduje. Z tym że przewód jest za krótki by sięgnął do kierownicy.

Opublikowano

Jeśl pojemność bidonu/bukłaka nie ma dla Ciebie większego znaczenia,a tylko wygoda to może rozwiązaniem jest bidon aerodynamiszny z rurką lub wężykiem do zasysania?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...