Skocz do zawartości

[7000] Endurance/Gravel


zlatan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Próbuję znaleźć odpowiedni rower dla siebie. Tak, zdaję sobie sprawę, że granice między endurance i gravelem zacierają się nieco. Ogólnie szukam po prostu roweru, który będzie pasował do moich potrzeb :)

Przez całe życie miałem "jeden rower do wszystkiego", bardzo sobie to chwalę i chciałbym żeby tak zostało. Od kilku lat jeżdżę na rowerze crossowym (Kross Evado 6), nic do niego nie mam, robi swoją robotę, ale chciałbym przesiąść się na coś, powiedzmy, fajniejszego :)

- Najchętniej i najwięcej jeżdżę po asfalcie (różnej jakości) w ładnej pogodzie i chciałbym jakoś położyć nacisk na takie warunki. Myślę, że to jest jakieś 80% mojej jazdy. Jednocześnie nie chciałbym zignorować tych pozostałych 20%, które łączą mi te asfalty. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że będzie kostka, dziurawy chodnik, umiarkowany piasek, zabłocona ścieżka z jakimiś korzeniami/szyszkami w lesie, a ja nie będę mógł jechać. Ok, może być z pewnym trudem, bez większej frajdy, z uważnym patrzeniem pod koła, ale jednak niech się sensownie jedzie, a nie prowadzi rower lub umiera ze strachu że zaraz mi coś w nim pęknie na pół.

- W dającej się przewidzieć przyszłości nie przewiduję ekstremów. Ani szosowych wyścigów i rekordów prędkości, ani wypraw po górskich bezdrożach. Głównie jeżdżę rekreacyjnie/turystycznie: jednodniowe trasy po 50-150 km, raz czy dwa razy w roku kilkudniowa wyprawa bikepackingowa ok. 1000 km - raczej po utwardzonych drogach, ale wiadomo, bywa że trafiają się mniej komfortowe odcinki. Czyli rekreacja, ale chciałbym dorzucić do niej element szybszej jazdy. Często używam też roweru jako po prostu środka transportu na co dzień - mieszkam w dużym mieście, więc trochę wyzwań jest: nierówny asfalt, nagłe zmiany nawierzchni, krawężniki, no miejska dżungla :)

- Chciałbym, żeby pozycja na rowerze była "sportowa ale wygodna". Tak żeby dało się jeździć te 100+ km kilka dni z rzędu bez bólu pleców :)

Zastanawiam się, czy lepszym wyborem byłaby szosa endurance (czy tam road plus) czy gravel, a może coś jeszcze innego? Tak okiem totalnego laika patrząc na powyższe bardziej pasuje mi endurance. Ale jestem totalnym nowicjuszem w takich segmentach rowerów, dlatego prośba o poradę czy dobrze kombinuję.

Ewentualnie czy moglibyście poradzić jakieś modele do 7000 (jeżeli coś byłoby naprawdę idealnie w mój gust, to może trochę więcej). Mam nadzieję, że w tej kwocie uda się zawrzeć karbonowy widelec, hydrauliczne tarcze, sztywne osie, 105/GRX. W przypadku szosy oczywiście w miarę wygodna rama i możliwość włożenia szerszej opony, pewnie jakieś 35C. Co do gravela to może Esker 6 / Aspre 2, ale szosa to nie wiem jaka.

Odnośnik do komentarza

Canyon - pojawiają się na stronie co jakiś czas, łatwiej kupić niż inne marki

Endurance 6 - wygodny, dobry, hydraulika, Tiagra 2x10, nada się do szybkiej jazdy, opony do 35c

200-300pln ponad budżet - Grail 6 i Grizl 6 - tutaj zależy jaka charakterystyka Tobie odpowiada, jeden to bardziej szosa/grawel (Grail) drugi to gravel/szosa (Grizl). GRX 400 i hydraulika

 

Ja bym jednak szukał używek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...