Skocz do zawartości

Opony trekking 28"

teleskop

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam do Was prośbę o pomoc w sprawie wyboru opon do mojego trekkingowego roweru. W tej chwili mam w rozmiarze 700x40C  42-622  28x1 5/8", które były kupione z rowerem.
Rower typowy ciężki trekkingowiec, błotniki, bagażnik, a ponieważ wiekowo zdecydowanie zawyżam wiek na forum (bliżej do 60 niż 50), zdecydowałem się go także miesiąc temu zelektryfikować (legalnym 250W), co dało mi duuuże odciążenie pouszkadzanych kolan.

Jeżdżę typowo turystycznie w tym sakwy itd. Na rowerze na płaskim asfalcie nie rozpędzam się więcej niż 25-30km/h. Drogi to około 2/3 - 3/4 asfalt (drogi rowerowe/szosy) a około 1/3 - 1/4 to gruntowe drogi leśne i polne.

Nie ma oczywiście ideału, więc zastanawiam się nad jakimiś semislickami.

W zainteresowaniu przeze mnie są poniższe modele, choć otwarty jestem na inne propozycje.

Continental RideTour 700x42C 28x1.60 42-622
SemiSlick SCHWALBE HURRICANE 28x1.60 1.6 700x40c
Opona Schwalbe Land Cruiser 28" 42-622
28x1.60''; 42-622 CONTINENTAL RIDE CLASSIC

albo szarpnąć się na: SCHWALBE MARATHON PLUS TOUR 28x1.60 40C REFLEX

Nie wiem tylko czy opona bez bocznych klocków, to dobry wybór...

Miałem jutro po czterech tygodniach leczenia kontuzji i w oczekiwanym ochłodzeniu jechać na dłuższą wycieczkę, a tu niespodzianka...

IMG_3851.jpg
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, revolta1 napisał:

schwalbe marathon mondial

Po kolejnych kilku godzinach czytania skłaniam się właśnie ku nim. 

Nie wiecie czym się różnią te opony? Ten sam sprzedający i opona niby ta sama a różnica w cenie... Dzwoniłem, dzisiaj sklep zamknięty.
https://allegro.pl/oferta/schwalbe-marathon-mondial-28x1-60-40c-opona-reflex-10614991882
https://allegro.pl/oferta/schwalbe-marathon-mondial-rg-ls-opona-refl-28x1-60-10614985055

Edytowane przez teleskop