Skocz do zawartości

Spodenki do jazdy 3h

bigi86

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na nowy strój :D

Jakie spodenki polecacie do jazdy 3h ? Naczytałem się troche na tym forum i już sam nie wiem. 

Chce zakupić nowy strój, koszulke i spodenki :)

Cena 200-500 zł za same spodenki :)

Velcredo, Eroe, Martombike, Rogelli, Raso itd... za dużo tego, a nie robie super dystansów wiec nie chciałbym, tez przeplacic za cos czego nie wykorzystam w 100% :)

Koszulki tez mozecie polecic jakies :)

Dzieki za pomoc :)

Niestety z wkładkami jest tak że trzeba spróbować na własnej skórze... To że dla kogoś jest mega nie oznacza że dla każdego tak będzie.

• Lubię to! 1
W dniu 4.08.2022 o 14:54, liftlodz napisał:

Kup sobie spodenki od Leszka Prawie Pro - to są Martombiki ale... tańsze niż u nich na stronie.

Widziałem na allegro i cena spoko. Nie chce tez płacić za wiecie PRO jak nie jeżdżę PRO :D tylko do 3h :)

A co powiecie na wyprzedaż z Decathlonu ?

SANTINI -> spodenki  

VAN RYSEL -> koszulka

Czy lepiej te MARTOMBIKE ?

+1 na Castelli. Przy czym pierwsze dwie pary miałem ze zwykłą wkładką a teraz jeżdżę na wkładce premium (nazywa się to Progetto X2).

Pozdrawiam

Jeżeli Castelii to z Proegtto. Zwykłe z Kissem są dość przeciętne ( i zbyt drogie).

Dobre spodenki robi też Sugoi z tym, że u nich zdecydowanie najlepsza wkładka to Formula FX.

No i oczywiście wspomniany Assos i jeszcze Rapha.

Wiadomo ,że Castelli to tylko z Progetto X2. Jest tylko jeden ból spodenki z tą wkładką to raczej "RACE"  i są mocno dopasowane  "obcisłe" i nie każdemu może to odpowiadać ale jak ktoś "poważnie " podchodzi do kolarstwa to jest to pozycja obowiązkowa.  

IMG_20220813_100351[1].jpg

Edytowane przez pecio
Wiadomo ,że Castelli to tylko z Progetto X2. Jest tylko jeden ból spodenki z tą wkładką to raczej "RACE"  i są mocno dopasowane  "obcisłe" i nie każdemu może to odpowiadać ale jak ktoś "poważnie " podchodzi do kolarstwa to jest to pozycja obowiązkowa.  

1212322981_IMG_20220813_1003511.thumb.jpg.4b811b34cf2bd59b263ac486f224de9f.jpg
Jak czytam takie wywody to mnie pusty śmiech ogarnia - sami zawodowcy dookoła. To kiedy TdF czy inne Giro?

Kolega pyta, podaje zakres cenowy a tu sami zawodowcy wyskakują z Castelli czy Rapha za miliony monet. Za połowę tych cen można kupić fajny ciuch kolarski który będzie równie komfortowy, np Forza Sport. No ale lansik musi być, trzeba się pokazać.
  • Lubię to! 1

Tiaaaa lansik.  Jaka jest różnica pomiędzy tanimi gaciami a drogimi.  Drogie zakładasz i po godzinie jazdy zapominasz ,że masz na sobie. Tanie po godzinie obciągasz , szukasz pozycji , korygujesz pampersa a po 100 km  szukasz drzewa aby się na szelkach tanich gaci powiesić. W drogich gaciach robię 200km i na drugi dzień z ochotą robię drugie 200. W tanich gaciach jak przeżyje 100 km to przez 2-3 dni nie jestem w stanie jeździć - tylko smaruję cztery litery maściami aby jak najszybciej je przywrócić do używalności. Jest takie przysłowie co jest tanie to jest drogie , co jest drogie to jest tanie. Kiedyś też bym kogoś zabił śmiechem za polecanie takich ciuchów . Po za tym są rzeczy na których nie warto oszczędzać . A z innej beczki w miarę jedzenia apetyt rośnie i kto wie czy z tych 3 godzin w przyszłości nie zrobią się całodniowe epickie wypady ?  A kolego @michalr zapewniam ciebie ,że jak byś się przejechał na Progetto X2  to na Forza Sport byś nawet nie spojrzał . 

Tylko że akurat Forza produkuje z bardzo dobrego materiału, takiego którego właśnie się nie czuje. Wkładki mają z Italii więc raczej też dobrej jakości. Akurat to jest przykład, bo sporo firm polskich produkuje dobre jakościowo ciuchy kolarskie za połowę ceny takiego Castelli. A co do wkładek to nie wierzę że akurat drogie jak nieszczęście Castelli będzie pasować każdemu. Może się tak zdarzyć że ktoś wyda kupę szmalu a wkładka nie zepnie się z czterema literami i wtedy to dopiero jest ból. Nie istnieją rzeczy idealne dla każdego.

Zgadza się nie ma idealnych rzeczy dla każdego. Komuś mogą nie pasować obcisłe gacie typu race , może nie leżeć pampers. To jest tak samo jak z siodełkiem  wiele modeli pupka musi przelecieć aby znalazło się to jedyne.  Z gaciami jest to samo i w dodatku muszą gadać z siodełkiem. Są w Polsce bardzo dobrzy producenci zresztą zamiennie śmigam na Velcredo z bardzo dobrym pampersem Dr.Pads. . Wynalazki typu Northwave , Atique, Quest już dawno skończyły w pojemniku PCK. W szafie jeszcze się walają Mortombiki tak od awaryjnej sytuacji. Nawet wypady w wyryp zamiast robić w luźnych Singieltrackach Endury wolę w szosowych z pampersem - ale to już takie moje zboczone upodobanie 😉

• Lubię to! 1
12 godzin temu, pecio napisał:

Zgadza się nie ma idealnych rzeczy dla każdego. Komuś mogą nie pasować obcisłe gacie typu race , może nie leżeć pampers. To jest tak samo jak z siodełkiem  wiele modeli pupka musi przelecieć aby znalazło się to jedyne.  Z gaciami jest to samo i w dodatku muszą gadać z siodełkiem. Są w Polsce bardzo dobrzy producenci zresztą zamiennie śmigam na Velcredo z bardzo dobrym pampersem Dr.Pads. . Wynalazki typu Northwave , Atique, Quest już dawno skończyły w pojemniku PCK. W szafie jeszcze się walają Mortombiki tak od awaryjnej sytuacji. Nawet wypady w wyryp zamiast robić w luźnych Singieltrackach Endury wolę w szosowych z pampersem - ale to już takie moje zboczone upodobanie 😉

I wszystko w temacie :)

Dzięki za pomoc, czekam na paczke. Jak wejdę to git, jak nie to szukam dalej czegoś dla  mnie :)

Juz wiem na jakich producentach się skupic, żeby nie wydać $$ w błotko :) 

Tez myślałem o tych VELCREDO :) dużo o nich na forum.

Pozdro !