Skocz do zawartości

Jaki wiatrak na trenażer?

amrest

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Obecnie korzystam z tzw klimatora Honeywell. Uruchamiam go w trybie "trąby powietrznej" i jest...nienajgorzej. Później zacząłem uzupełniać go zwykłym wentylatorem bezpośrenio na twarz. Efekt wciąż jest niezbyt zadowalający. Możecie polecić jakiś wiatrak, który faktycznie będzie miał wystarczająco mocny nadmuch, żeby potrafił schłodzić podczas jazdy na trenażerze? Dedykowany Wahoo odrzucam z powodu ceny: https://www.centrumrowerowe.pl/wentylator-do-trenazera-wahoo-kickr-headwind-pd22600/?v_Id=143078&gclid=EAIaIQobChMIxpbDuofE-AIVSkaRBR2xsA4XEAQYAyABEgLMF_D_BwE

Pozdrawiam Rafał

Ten wygląda obiecująco: https://allegro.pl/oferta/przemyslowy-osiowy-wentylator-podlogowy-ebf20-130w-11973218502?offerId=11973218502&inventoryUnitId=_JnGPZq8rF6ZeLlBzJ3KAQ&adGroupId=ZGRiMjJlNzEtN2JkNS00NGFiLThkMWYtYzMxMzExZTUxYzllAA&campaignId=MjAwZWJjNWMtNmM0Ni00ZDk0LTg3Y2YtNGYwNzRmNTg1MzIwAA&sig=86a9564f872503e6b06c79db624b597f&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIt9WxgIjE-AIVKSB7Ch1aIg1_EAQYCSABEgIS3vD_BwE

Ktoś testował? Nie chciałbym, żeby był nazbyt głośny.

Na tej aukcji ma gość 3 opcje i jest tam chyba jeden 70 cm na kółkach za coś ponad 1000 zł. Przy nim musiałbyś się do ściany z trenażerem przywiązać żeby nie odlecieć a i swoich własnych myśli byś nie słyszał. Hehe.... tak samo kombinowałem z wiatrakami i żaden rozsądny nic nie dał. W związku z tym ,że na trenażerku pomykam tylko w zimie to otwieram okna na oścież , wentylator ustawiam w tryb windwmorde a i tak pot się leje po klejnotach. Mam jakiegoś Tefala podłogowego  40 cm śmigła ma i robi naprawdę wielki tajfun a i tak dostaję do głowy nie napiszę co od tego szumu.

Edytowane przez pecio
W dniu 23.06.2022 o 19:08, amrest napisał:

Jak będziesz cierpliwy to znajdziesz używkę za 700/800zł a to już niewiele więcej od 500zł. Jeździłem na zwykłych wentylatorach aż w końcu kupiłem Headwinda, komfort super, automatyczna regulacja działa i przede wszystkim jest kompaktowy.

Na Amazon pl jest za 875. Czytając recenzje dużo ludzi narzeka na słabe wykonanie i hałas. Ja zaryzykowałem zamówienie, głównie przez to, że Amazon nie robi problemów ze zwrotami.

Pozdrawiam

Zamówiłem z Amazon pl w sobotę i dzisiaj (wtorek) o 9 kurier przyniósł paczuchę.

Wahoo ładnie wpasował mi się w ograniczone miejsce które mam. Faktycznie na najniższych obrotach słychać głównie buczenie ale tak od 25% słuchać tylko przepływ powietrza (jak to w wentylatorze). Żadnych odgłosów ocierania.

Po krótkiej zabawie: fajne jest to, że mimo że przyciskami można wybrać tylko 4-ry poziomy nawiewu to z aplikacji albo przez HR/Speed można regulować płynnie w zakresie 0-100%.

Zobaczymy jak sprawdzi się przy treningu ale jak na razie wygląda pozytywnie.

Pozdrawiam

Jak potestujesz to podziel się "odczuciami termicznymi" jak to chłodzi bo z wyglądu nie wydaje mi się aby dawał radę. Zresztą na Amazonie można zawsze oddać. 

Edytowane przez pecio