Skocz do zawartości

Co to za support?

khenegen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązany przez raven,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Postanowiłem niedawno zrobić mały remont kilkuletniego (10 letniego) roweru żony, m.in. linek, ale też korby, która miała dość zjechany jeden z blatów. A skoro zmieniam korbę, to chciałem zmienić też suport, który zaczął trochę hałasować. Jednak po ściągnięciu korby, zastałem zagwostkę, co to za suport i jak go wymienić.

Jest to mój pierwszy suport, który wymieniam (albo chciałbym wymienić). Trochę się naoglądałem youtube'a i naczytałem internetów o supportach, ale zdecydowanie ekspertem nie jestem ;) Nigdzie jednak nie znalazłem wzmianki o takim sposobie montażu. A może po prostu jestem zielony i to jest jakiś standardowy sposób, tylko się nie znam 😁

20220621_203256.jpg 20220621_203211.jpg 20220621_203219.jpg
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

normalny kwadrat, tyle że nie wkręca się śruby żeby przymocować korbę, a jest nakrętka :)

jak chcesz wymienić, to po prostu wykręć miski i już

z lewej strony masz kontrę, a potem może miskę płaskim kluczem się da

prawa strona - pewnie nie masz takiego klucza, weź francuza/żabkę i już :P

Edytowane przez raven
  • Lubię to! 1

Hej, sorry za opóźnienie, ale dopiero teraz znalazłem chwile, żeby do tego wrócić.

Tak jak mówiłeś, z lewej strony była kontra, która poszła żabką. Potem próbowałem płaskim kluczem, ale było ciężko złapać. Ostatecznie zaryzykowałem uszkodzenie gwintu, ale jak chwyciłem za niego żabką to w końcu poszło z obu stron.

Suport już wymieniony, wielkie dzięki za pomoc! :)