Skocz do zawartości

Modernizacja? Czy nowy rower?


BBaBar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam w głowie małą zagwozdkę. Na co dzień jeżdżę dwoma rowerami: używana szosówka alu na kołach 23c oraz hardtailem rockrider xc100 na kołach 29".

Od trzech lat polubiłem amatorskie starty w ultramaratonach gravelowych (500-1000+km). Staram się wystartować w przynajmniej dwóch rocznie. Startuję na swoim xc100 i mam odczucia ciężkości i dużych oporów w porównaniu do innych startujących na gravelach. Nie chciałbym kupować nowego roweru bo chcą być zadowolony musiałbym wydać 7k+. Chciałem na starty wrzucić węższe opony np jakieś 35-38c (aktualnie cst jack rabbit 2.1" na mleku) ale jest on na obręczach sun ringle duroc 30mm. Według jakiś tabel, które znalazłem w necie minimalna szerokość opony powinna być jakieś 52mm. W mojej głowie zrodziła się pewna myśl aby w takim razie kupić drugi zestaw kół oraz sztywny karbonowy widelec. Miałbym na podmiankę na starty.

 

Przeszukałem trochę neta i znalazłem takie coś:

Za cenę do 2.5k zyskałbym sporo na masie i mniejsze opory toczenia. Czy to ma w ogóle sens?

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.06.2022 o 21:19, BBaBar napisał:

...] ale jest on na obręczach sun ringle duroc 30mm. Według jakiś tabel, które znalazłem w necie minimalna szerokość opony powinna być jakieś 52mm.

Na jednym kółku z obręczą Dartmoore Thunder 32 mm wew. ma Shwalbe Marathon Almotion 40 mm, która w praktyce ma ok 38 mm.
Zero problemów.

Edytowane przez Motke
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...