Skocz do zawartości

Kross Hexagon Boost 1.0

Maciek1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam rower jak w temacie: Kross Hexagon Boost 1.0 ma on dość biedny wyświetlacz BAFANG HMI DP E12.CANBUS

Czy znacie jakieś inne sprawdzone wyświetlacze, bardziej rozbudowane które będą z nim działały?

Silnik jaki posiada to: BAFANG G120.250.DC

Wtyk CANBUS (czytałem, że posiada on płytkę uniemożliwiającą podkręcanie prędkości, nie zależy mi na podkręcaniu ale ciekawi mnie ten temat i możliwości)

Wyświetlacze z UART i konwersja na CANBUS raczej odpada bo czytałem, ze to itak nie zadziała. Gdyż CANBUS ogranicza pewne parametry i będzie niekompatybilne.

A myślałem, żeby tylko zmienić wtyczkę bo obie mają po 5 pinów i poprzekładać kabelki i kupić wyświetlacz z UART. (załączyłem zdjęcie)

link do artykułu o CANBUS ->https://biktrix.stonly.com/kb/guide/en/what-is-bafangs-new-canbus-protocol-NpPRL47Xza/Steps/1125270

tłumaczenie a artykułu powyżej:

Cytat

CANBUS to skrót od Controller Area Network BUS. Jest to jeden ze standardowych protokołów komunikacyjnych stosowanych w wielu branżach, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym.

Jak to wpłynie na użytkownika eBike?

Nie można zaprogramować silnika do dostosowywania poszczególnych parametrów.
    Możesz przesłać wstępnie ustawiony plik programu za pomocą specjalnego narzędzia BESST, aby ograniczyć maksymalną prędkość zgodnie z wymogami prawnymi w Twojej okolicy.
    Wstępnie ustawiony plik programu jest wysyłany przez BAFANG za pośrednictwem BEB.
    Obecnie dozwolony jest tylko jeden plik na klienta w cyklu życia silnika.
    BEB zapewni kroki wgrywania artykułu/firmware.
    Musisz kupić narzędzie BESST od BEB lub dowolnego sprzedawcy na rynku wtórnym.
    Nie można ponownie zainstalować poprzedniego oprogramowania układowego.
    BEB nie gwarantuje wadliwego działania/blokowania silnika po/podczas procedury wgrywania oprogramowania przez użytkownika końcowego z jakiegokolwiek powodu.
    Programowanie na rynku wtórnym dla tych kontrolerów nie jest obecnie dostępne, jednak społeczność eBike pracowała nad tym, jak widać na różnych rozmowach na www.endless-sphere.com

Jeśli chcesz ograniczyć prędkość maksymalną ze względu na wymagania prawne, poinformuj o tym w uwagach podczas składania zamówienia.

Standardowy zestaw narzędzi do programowania BAFANG nie działa z CANBUS, ponieważ wtyczki są niekompatybilne.

Czy są to sprawdzone informacje? podzielcie się swoją wiedzą o ebikeach, ja dopiero zaczynam.

Znalazłem wyświetlacz z odpowiednim wtykiem, jest on dość drogi 999zł. Jak myślicie? a może ktoś już próbował czy będzie to działać, bo nie chcę kupować na marne lub czegoś spalić. Czy on zadziała?

link do tego wyświetlacza z CANBUS https://sklepebike.pl/pl/p/DISPLAY-KOLOROWY-BAFANG-C18-CAN/2980

Zrzut ekranu 2022-06-20 172717.jpg

Edytowane przez Maciek1984
cytat z tłumaczeniem dodano