Skocz do zawartości

Co wymienic siodełko czy spodenki?

tygrysek

Rekomendowane odpowiedzi

tygrysek

Witam

Od wielu lat sporo jeżdze na rowerze, dotychczas ujeżdzałem Tribana 100, teraz marin 4corners. Robiłem trasy po 80-120 km po różnym terenie, szutrach, lasach, asfaltach itd. bez tzw. bólu tyłka przesadnego.

Tak wyszło że po ślubie mi sie przytyło przy 181 cm z 75-80 kg na 90-95 kg przez ostatnio jesień/zimę. Niestety z racji stresu w robocie nocami zdarza mi sie atakowac zawartośc lodówki i walka z tym jest beznadziejna na razie

Teraz - moje bibsy Van Rysel są podniszczone i wobec znacznej inflacji rozmiarów tyłka, nie bardzo cokolwiek dają. Stwierdzam, że po 60-70 km na rowerze ból tyłka robi sie juz nieznośny.

Siodełko w Marinie moim zdaniem jest średnio pomyślane bo nie jest to szosa do ścigania się, a raczej rower długodystansowy z dosyć łagodną geometrią. Moim zdaniem jest też węższe i twardsze niz w Tribanie, gdzie nie miałem aż takich problemów

Widzę więc 2 alternatywy - albo szukam bibsów na ten szeroki tyłek (w Decu podaja że nie maja rozmiaru na moje wymiary  :) :) bądź inwestuje w jakieś siodełko jak od roweru miejskiego - szerokie i z miękkiego materiału

Co waszym zdaniem ma wiecej sensu?

czamian76

Spodnie spodniami ale główną robotę robi siodełko. Miałem podobny problem. Było firmowe, potem selle italia gel flow, potem kombinacje ze spodenkami. Dopiero jak kupiłem fizik aliante problem się rozwiązał. Spodnie ważne ale najważniejsze siodełko.

• Lubię to! 1
tygrysek

No właśnie zakupiłem nowe spodenki z wkładką CMP bez szelek plus nakładę z Deca na siodełko

I niestety dalej po 50-60 km ból tyłka robi sie nieznośny do tego stopnia, że mimo chęci i sił nie daję rady dalej jechać.

W moim poprzendim Tribanie nie miałem tego w takim stopniu, robiłem i po 100-120 km bez przesadnego bólu.

Tak na chłopski rozum - to skoro na tym rowerze mam pozycję bardziej wyprostowaną i opieram pupę na szerszej powierzchni niż przy pozycji bardziej pochylonej/sportowej, to i siodła powinienem szukać szerszego i bardziej miękkiego

Ma ktoś jakieś sprawdzone siodła tego rodzaju

Chertan

Przede wszystkim siodło, wkładka nie zmniejszy przecież ucisku, nakładka może go rozkłada, ale punkty ucisku pozostają tanie same. Co stoi na przeszkodzie spróbować tego samego co było w Triban? Możesz testować siodła. Umożliwia to kilku producentów. Na pewno Selle Italia, Specialized czy Prologo. Nie jest powiedziane, że potrzebujesz dużo szerszego siodła.

Charvel
W dniu 6.05.2022 o 13:04, tygrysek napisał:

Co waszym zdaniem ma wiecej sensu?

Ani jedno, ani drugie. Spraw sobie amortyzowaną sztyce