Skocz do zawartości

[Hamulce] Jaki zamiennik bylby najlepszy do Shimano BR-MT200?

Tom2424

Rekomendowane odpowiedzi

Tom2424

Siemka, mam w planach kupno Gianta xtc slr 2, i z tego co patrze hamulce nie sa za ciekawe, takie jak mialem w krossie kupionym za 1900 zł, a to jakby nie patrzec rower za 6 kola ponad.  Klamki w nim to Shimano BR-MT201, zacisk Shimano BR-MT200 i tarcza Shimano RT-10. Na co moge to wymienic zeby pasowalo do tego roweru? Budzet do 1tys. maksymalnie, chyba ze warto byloby doplacic to wiecej. Waga 80 kg, wzrost ~176

Gophfer

Jak cię stać to deore XT m8100 , jak chcesz taniej to deore m6100.
Pytanie jakie masz manetki, seria mX100 jest I-Spec EV i nie kompatybilna np. z seria mX000 na obejmę

Gophfer
vdcmike

Zamilcz skoro pojecia nie masz. Manetka sl-m6100, która jest w tym rowerze jest w pełni kompatybilna z najnowszymi klamkami (bl-mX100). Gdzie  X=4,6-9.

Co do samych hamulców to pamietaj, że również do wymiany masz tarcze. Tu pojawia się pewien kłopot bo wszysrkie tarcze shimano do SLX włącznie to obecnie zło ze wzlgedu na lichy proces produkcji w ChRL - klocki zamiast hamować prześlizgują się po tarczy. Zostają tarcze XT lub alternatywne (coś np. od swisstop).

Edytowane przez vdcmike
Gophfer

Eee spokojnie!
Gdzie napisałem że nie będzie pasować do tego roweru? Napisałem tylko ze jeśli tak ma a nie sprawdzałem co ma.

Jeśli ma manetke m6100 (ja tego nie wiem) czyli mX100 to będzie pasować z i-spec ev

Update:
W opisie roweru jest Manetki: Shimano Deore, 1x12, nie ma modelu ale jeśli tj deore 1x12 to musi być m6100

Pasujące hamulce
Deore m6100
https://allegro.pl/oferta/shimano-deore-br-m6100-bl-m6100-hamulce-mtb-xc-p-t-11927384868

Deore xt m8100
https://allegro.pl/oferta/hamulce-hydraulika-kpl-shimano-br-m8100-deore-xt-10728059162

Tom2424

To tutaj sam komplet hamulcow, a jakies dobre tarcze jakie bym mogl kupic?

A co jeszcze sądzicie o Magurze i jakie bylyby odpowiednie do tego modelu za 1k?

vdcmike

@Gophfer po co mieszasz do tego i-spec? Manetki na obejmę z założenia nie są montowane do obejmy klamki w systemie i-spec.

@Tom2424 ja bym został przy shimano, tarcze jak pisałem xt albo swissy. Jedne droższe od drugich niestety. Chyba, że znasz kogoś z magnesówką i zrobi ci poprawną obróbkę powierzchniową tarcz sm-rt66.

Tom2424

W obrobki chyba raczej nie chce sie bawic. A jaki bylby odpowiedni model tarczy od xt dla tego roweru? Sory, ze tak wypytuje ale kompletnie zielony w tych sprawach jestem.

vdcmike

rt-mt800 albo sm-rt81, zakładam, że masz tam mocowanie CenterLock

Edytowane przez vdcmike
Gophfer

Ja bym zrobił tak. Sprzedał jako nieużywane mt200 (no chyba że już jeżdżone) kupił nowe xt lub deore. I dopiero po zużyciu pierwszych klocków lub po przejechaniu ze 150-200km zastanowił się czy to co mam niespelnia nadal moich oczekiwan i zostanowil się nad tarczami, bo może się okazać ze Ci to wystarczy. Wszystko będzie zależało od tego gdzie i jak jeździsz.

No chyba że kasa nie grali roli to od razu kup tarcze jak radzi vdcmike

Tom2424

Nie beda uzywane, bo rower jest jeszcze niekupiony i dopiero w sierpniu planuje, ale chyba tak zrobie, puszcze to gdzies nieuzywane i doloze i kupie deore.

Podepnę się i ja z pytaniem
Będę zmieniał tarcze i wybór padł na rt-mt800 https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-shimano-rt-mt800-180-mm-7-10644263335
obecnie klocki mam żywiczne i chyba przy zmianie tarcz na ice tech raczej pasowałoby wymienić. Stąd pytanie czy klocki J04C https://allegro.pl/oferta/shimano-j04c-okladziny-klocki-hamulca-metaliczne-12254891353
będę dobrym wyborem?

Jak zmieniasz tarcze to grzech zakładać do nich używane klocki (od razu bruzdy się zrobią). Tak metaliki shimano są bardzo dobrym wyborem. Trudno na rynku znaleźć coś co będzie mogło z nimi konkurować pod względem cena/skuteczność/cisza.

• Lubię to! 1