Skocz do zawartości

Wózek Alivio RD-M3100


wojtas31

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem przerzutkę tylnią Shimano Alivio RD-M3100, po zamontowaniu wygląda na to że wózek jest wygięty do zewnątrz(widać na zdjęciu po przybliżeniu). Dokonałem zakupy przez Allegro, wybrałem najtańszą możliwą odertę przerzutka przyszła oczywiście bez opakowania. Jak myślicie przerzutka jest podrobiona, czy po prostu się wygięta? A może trafi się jakiś posiadacz tego modelu i powie coś więcej na ten temat? 

BEB24A7E-923B-4F88-8E4C-437E04D54514.jpeg
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, vdcmike napisał:

Może krzywy hak. Nie podrabia się tak tanich komponentów. Jeśli działa dobrze olej. Jeśli nie prostuj hak/wózek.

 

Właśnie na starej przerzutce nie widać żadnych odchyleń. 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem więc zapytam o tą przerzutkę tutaj:

Zepsuła mi się przerzutka Shimano Alivio RD-M410. Czy w jej miejsce powinna pasowć Alivio RD-M3100 lub któraś z Deore (M4120, M5120, M5100, M592)?

Jest to rower górski (wyszedł jako Folta Acedo 806), kaseta jest 8-rzędowa Shimano CS-HG50-8, klamkomanetki Shimano ST-EF65-8R.

Edytowane przez lukecz
Odnośnik do komentarza

Jeśli działa sprawnie to wszystko z przerzutką ok. Jesli ma problemy ze zrzucaniem/wrzucaniem pomimo pracy zgodnie z zakresem specyfikacji oraz prób regulacji to można sprawdzić czy prosty hak i/lub wózek. W każdym razie napędy 8/9rz są bardzo tolerancyjne na krzywicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...