Skocz do zawartości

Jakie okulary na mtb i szosę

Hęcior

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jakiej firmy i modele polecacie żeby dobrze chroniły przed wiatrem chodzi mi zwłaszcza na zjazdach. Obecne budzetowe rockbrosy i tak powodują łzawienie i oczy czasami bolą. Najlepiej jak by to były fotochromy i w miarę zgrabne a nie a la Sagan na pół twarzy oczywiscie w rozsądnej cenie. Jeżeli ma to znaczenie to i na mtb jak i szosę

Hęcior

Pewien pan w sklepie rowerowym powiedzial mi że zadne okulary mnie nie ochronią przed łzawieniem jak wieje czy na zjazdach bo poprostu muszą mieć cyrkulację powietrza czy ktoś potwierdza ta tezę bo jeżeli tak to odpuszczę sobie kupowanie drogich okularów. 

TrocheBiegam

Z jednej strony nie chcesz Jawbreakerów, a z drugiej chcesz by oczy były dobrze osłonięte. Cyrkulacja jest ważna by soczewki nie były zaparowane. Sama powłoka przeciw zaparowywaniu to połowa roboty. Łzawienie oczów to nie jest normalna sprawa także udaj się do okulisty. Mi łzawią, ale przy minusowej temperaturze i to nie zawsze. Teraz używam Oakley Radar Path, które nie są na pół twarzy, ale rzecz jasna mają dobrą cyrkulację. Właśnie zmieniam na ten sam model tylko fotochromy, albo na Jawbreaker. Cena wysoka, ale jak ktoś dużo jeździ, dużo biega i chce mieć dobrze osłonięte oczy to warto. W życiu kupiłem wiele okularów i takie do 200 zł to śmiech na sali i chińszczyzna. 

Masz temat z fotochromami:

Edytowane przez TrocheBiegam