Skocz do zawartości

Kross Hexagon X2


quesh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam. Chciałbym przedstawić Wam mój rower jakim jest Kross Hexagon X2 (2016r.)

Rower kupiony w październiku zeszłego roku. Przejechane ok. 700km. Głównie służy mi do jazdy typu "stunt" (takie te tricki różne ?)

Fabrycznie stał na ubogim osprzęcie, wkońcu jak za tą cene nie ma się czego spodziewać (ok.1500zł)

Przejdźmy do sedna. Chciałem aby rower troche lepiej prezentował się wizualnie oraz by była przyjemność z jazdy.

Hamulce mechaniczne na początku to były zaciski Tektro Aquila połączone z klamko-manetkami Shimano Tourney. Kiedy już nauczyłem się w pełni wykorzystywać ich moc, postanowiłem że kupie hydraulike, tak więc wybór padł na całkiem ciekawe Shimano Br-m396 wraz z manetkami Altusa 3x7.

Następnie na wymianę poszła fabryczna kierownica od Krossa. Przeszukałem wiele stron w poszukiwaniu odpowiadającej mi, aż natrafiłem na nią. Dartmoor Tornado w kolorze niebieskim (31.8 - 760mm). Za taką "grubą" kierownicą idzie także mostek. Postanowiłem zakupić produkt od Srama czyli Truvativ Hussefelt (0° wzniosu, krótki).

Dla przyjemniejszej jazdy po mieście postanowiłem, że zakupię opony. Wybrałem produkt Shwalbe a dokładniej model Crazy Bob 26x2.35.

Mam także nowe platformy Dartmoor Stream, które tylko czekają na nową korbe.

Stare gripy starły się więc zakupiłem jakieś budżetowe od Sars. Jedyne co do nich mam to to, że guma nie jest najwyższej jakości a co za tym idzie szybko się ścierają. Ale jak za taką cene - polecam.

Amortyzator trzyma się aczkolwiek na niego też przyjdzie czas, ponieważ złapał luzy. Chciałbym go wymienić na SrSuntoura XCR 100mm lub DURO.

Do wymiany także będą tarcze na ICESTOP'Y ponieważ te Tektro 160mm strasznie grzeją się przy tych hydraulicznych zaciskach.. Z przodu będzie jeszcze korba na 3 blaty Deore z suportem gdyż stara korba na 2-gim blacie ma już krzywe zęby przez co łańcuch spada oraz suport na kwadrat nie jest zbyt zadowalający. Przerzutka przód jak i tył także na jakieś wyższe modele. Obręcze póki co zostają, ale w przyszłości zobaczymy.

Narazie to wszystko. Jeżeli ktoś jest ciekawy to póki co włożyłem w ten rower ~1200 złotych.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, wątpliwości lub uwagi. Proszę bardzo pod postem :).

Jeżeli ktoś całe przeczytał to dzięki i pioona ? Pozdrawiam.

20170806_165629.jpg
Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak. Mój syn miał V2 i może nie powalał to robił na nim "dziwne" rzeczy. Na dziś na wypożyczeniu, z myślą o mojej córce. Kross to może nie marka górnolotna, lecz nie jest najgorsza. Biorąc pod uwagę, że ramy są z tej samej fabryki co budżetowce innych wielkich marek nie jest źle. Osobiście nie lubię i nie trawię marki SCHWALBE. Zapytasz dlaczego.... . Dlatego, że mam z nią złe doświadczenia w rowerach szosowych. Natomiast w MTB strasznie szybko się niszczy (stare doświadczenie). Jestem bardziej zwolennikiem Conti, który nigdy mnie nie zawiódł. Fajny rowerek ;) 

Odnośnik do komentarza

Ja też miałem złe przejścia ze shwalbe, ale także z conti. Jestem wierny maxxisowi do górala, a do szosy vittoria.

Wracając do tematu:

Wiecej fotek, jak wyglądają prześwity z takimi balonami? Jeśli xcr, to powietrzny, a lepiej raidon. Hamulce wziąłeś podstawowe, trochę błąd, trzeba było już deore brać. Tarcze kup sobie slx albo xt.

Siodło nisko...

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Co do prześwitów z takimi oponkami wydaję mi się, że rozsądnie max to 2.35. Co do hamulców Deore, miałem brać aczkolwiek zabrakło paru "groszy". XCR prawdopodobnie będzie powietrzny :)

ps. Macie jeszcze kilka fotek 

20170812_125834.jpg Snapchat-509362942.jpg IMG_20170725_161858_920.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...