Skocz do zawartości

Triban Gravel 120 czy dobry rozmiar, zdjęcie.

JakubDeli

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zakupiłem rower triban Gravel 120, w sieci Decathlon. Sugerując się rozmiarowka rowerów damskim dla żony wzrost 161, przekrok 76, wybrałem rower męski (brak dostępności damskich) w rozmiarze S, rozmiarowka i rowery damski i męski różnica tylko w długości mostka. W damskim dolna granica wzrostu rozmiaru S to 160 cm. Chciałem aby rower był bardziej komfortowy, dlatego wybór padł na rozmiar S a nie XS, mam zamiar wymienić mostek na krótszy 60 mm aby uzyskać dokładnie damskie S, obecnie jest 70 mm.

Mam jednak wrażenie, że rama jest dla żony za duża. Proszę o pomoc, to pierwszy rower z kierownicą typu baranek, żona nie do końca potrafi określić czy jest jej wygodnie, no i jeszcze nie wymieniłem mostka. Poniżej zdjęcie. 

Nie wiem czy wymieniać na XS, czy wygląda, że jest ok ?IMG_20220411_173017.thumb.jpg.04e31ef47dae1cb64ce2e0d090c8dc50.jpg

Edytowane przez JakubDeli
Błąd językowy

Może nie będzie to odpowiedź na pytanie, ale w Decathlonie rozmiary są zdecydowanie niedopasowane i ja bym zalecał brać rozmiar mniejsze. Sam byłem na granicy rozmiarów Rockridera XC 100 i mostek 70 mm zmieniłem na 35mm, kierownicę na nieco giętą i tak uzyskałem kilka "ujemnych" milimetrów długości mostka. Rower ma dalej nieco za duży reach.
W decathlonie możesz zwrócić rower za darmo jeśli nie ma śladów używania.

Teraz, Linux napisał:

Może nie będzie to odpowiedź na pytanie, ale w Decathlonie rozmiary są zdecydowanie niedopasowane i ja bym zalecał brać rozmiar mniejsze. Sam byłem na granicy rozmiarów Rockridera XC 100 i mostek 70 mm zmieniłem na 35mm, kierownicę na nieco giętą i tak uzyskałem kilka "ujemnych" milimetrów długości mostka. Rower ma dalej nieco za duży reach.

Sugerując się właśnie wartościami reach i stack dobrałem dla żony S zamiast XS, bo wg tabelki Decathlon oba rozmiary mają tę samą wartość reach, a rozmiar S ma wyższy stack, biorąc pod uwagę stosunek tych wartości do siebie, chciałem w ten sposób uzyskać większy komfort. Za tydzień rowery mają być znowu dostępne, zamówię rozmiar XS i porównamy pozycję na obu rowerach, jeden zostawimy, jeden zwrócimy.

W dniu 11.04.2022 o 19:02, Linux napisał:

Z tą rozimarówką to faktycznie u nich różnie bywa. Mam 2 rowery z decathlonu. Tak samo jak Ty Rockridera XC 100 i Tribana RC520.
Mam 177cm wzrostu. Szosa rozmiar M tak jak sugeruje producent. MTB mam rozmiarze M - wg producenta od 175cm powinien być rozmiar L.
Co ciekawe wydawało mi się również, że w obu przypadkach jestem zbyt wyciągnięty. Poszedłem na bikefitting - w rockriderze wymieniłem kierownicę na ciut węższą i z większym backsweep'em, w Tribanie też na ciut węższą i mostek z innym kątem, długość pozostała taka sama.