PrzemekHH

Hałas od łańcucha

Rekomendowane odpowiedzi

PrzemekHH    0
PrzemekHH

Po  oczyszczeniu   nadal  słychać  hałas, jak dokładnie  wyczyścić  łańcuch?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka    85
PrzeLuka

A jak go czyściłeś? Jedno czy w kierunkowy masz łańcuch? Napewno masz dobrze wyregulowany napęd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
m4rvell0us    77
m4rvell0us
2 godziny temu, MateGG napisał:

jakiego typu hałas. szeleści trze ociera

Dokładnie, daj nam więcej info jaki to hałas. A najlepiej nagraj nam krótkie wideo i wrzuć nawet surowe nagranie na YT.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern    21
Pietern

Najdokładniej wyczyścisz szejkiem, czyli plasticzana butelka (fajnie służą te z dużym otworem), benzyna ekstrakcyjna, lejesz tak ze trzy centymetry, wkładasz łańcuch i szejkujesz. Póżniej wycieranie, suszenie, smarowanie. 

Tu masz gościa, który do sprawy podszedł poznawczo;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sziva    213
Sziva

Ja dostałam od męża na imieniny myjkę ultradźwiękową. Wrzuciłam do niej łańcuch i nastawiłam na 3x10 minut mycia. Potem jeszcze przejechałam go w zlewie szczotką i łańcuch prawie jak nówka-sztuka z fabryki wyjechał. 

Kółeczka od przerzutki też masz poczyszczone i nasmarowane? Łańcuch nigdzie nie ociera?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
m4rvell0us    77
m4rvell0us
4 godziny temu, Pietern napisał:

Najdokładniej wyczyścisz szejkiem...

Ja nie polecam tej metody. Nie wiem czy pamiętacie, jak hałasował mi łańcuch po takim zabiegu. Nie pomagało później wielokrotne smarowanie łańcucha - prawie nowy łańcuch (to było jego pierwsze czyszczenie sposobem na szejka) wylądował w mojej graciarni. Na forum polecano mi wymianę wkładu suportu, taki był donośny hałas. Ostatni raz robiłem coś takiego.

Teraz to tylko nawilżam szmatkę alkoholem izopropylowym (dużo łagodniejszy od np. benzyny ekstrakcyjnej) i przecieram łańcuch w miarę możliwości do czysta kręcąc korbą. Następnie wkładam do urządzenia czyszczącego ze szczotkami (na sucho) i kręcę około 20-30 obrotów. Następnie wycieram do sucha i smaruję olejem. Jak dotąd mam spokój.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern    21
Pietern

Zawsze trafi się ktoś, kto będzie maił pecha, co jednakże nie przekreśla metody. Jest prosta i tania. Ale oczywistym jest to, że można różnie, kiedyś w ogóle nie czyściłem łańcucha (tylko obficie psikałem WD40) i było OK. Teraz czyszczę za pomocą maszynki z Lidla (benzyna jako czyścidło). Mam łańcuch Shimano HG95, jest skuty bez spinki i dlatego nie szejkuję. Próbuję różnych rzeczy (jestem ciekawski), ale staram się powstrzymywać u siebie wzbudzenia profesjonalizmu, bo jednak mój rowerowy modus operandi, to objeżdżanie komina. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta