Skocz do zawartości

Linia łańcucha


Woody89elo

Rekomendowane odpowiedzi

Rower MTB rozstaw tylnich widełek 135. Mufa suportu 68mm. Napęd 3x8. Korba FC-M311 48/38/28, przerzutka przednia FD-M310, kaseta shimano 8rz. Założyłem tą korbę z nowym suportem 126mm takim jak podaje shimano, łańcuch skoszony jak cholera. Przerzutka trze o łańcuch, nie da się poprawanie jej ustawić.  No to pomiar linii łańcucha: 45 tył, przód 50. Założyłem więc suport 116, linia łańcucha idealnie 45 tył, 45 przód, łańcuch prosto, niestety przerzutka trze o łańcuch w 1x8 i nie ma już regulacji żeby ją cofnąć. Wyczytałem że obsługuje ona linie 47.5/50 (stąd według mnie to tarcie przy linii 45). ale przerzutka obsługująca linie łańcucha 45 to szosowy sprzęt. Finalnie po założeniu suportu 121 dało się w miarę poprawnie ustawić przerzutke przednia ale lańcuch cały czas lekko skrzywiony i nie za ładnie ten napęd pracował, ale jakoś sezon przejeździłem. Kupiłem teraz nową rame Merida Matts i chciałem sam złożyć rower ale widze że tu będzie ten sam problem, linia łańcucha z tyłu 45. Może mógłby mi ktoś to wytłumaczyć dlaczego w rowerze mtb z tyłu jest linia 45 a z przodu zalecają linie 50?  albo jak to ewentualnie ustawiać, bo jak widać ustawienie linii  przodu 45 nic nie dało

Odnośnik do komentarza

Kaseta 10rz ma 37.2mm (takie informacje znalazłem w sieci) przy takiej szerokości i rozstawie widełek 135 żeby uzyskać linie łańcucha 48.8mm, kaseta musiałaby być 0.1mm od ramy osiągniecie 50 jest niemożliwe:)  Więc skąd to 50 z przodu?🤔

Przy rozstawie 142 tak👍

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...