Skocz do zawartości

Uszczelki klamki Magura MT7

Jabub

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem już od dawna szczęśliwym posiadaczem kompletu klamek i zacisków Magura MT7, pominę fakt jakie klocki i tarcze i sposób użytkowania. Gdyż mam romans by wymienić uszczelki tłoczków w klamkach. Ktoś przerabiał temat? Wie gdzie i do kogo pisać? A może jakieś dobre zamienniki z jakiś sklepów zajmujących się segmentem hydraulicznym? 

jahooxbiker

W hydraulicznym kupisz tylko jeden oring 10x1,8 mm ten uszczelnia tłok,  a te uszczelki bezpośrednio na tłoku,  te z wargami to tylko na aliexpres , są same albo z całymi tłoczkami, warto te fabryczne zmienić na tytanowe, oryginalne są zrobione z alu które się strasznie zaciera.

Warto je czasem wyciągnąć i przesmarować.

Właśnie ja klameczki rozkładam i serwisuje smarem do wahaczy ślizgowych i przy firmie shimano nie miałem problemu z klamkami a przy magurze tak jak piszesz - tłoczek ma widoczne lecz jeszcze nie wybitnie wyczuwalne ślady zacierania się. Niemniej klampke cała zmieniłem bo nie umiałem się w internetach doszukać nic na temat serwisowaniu samych klamek. Official w magurze też nie raczył nic oznajmić konkretnego w sprawie mojego maila w tym temacie, a szkoda ze nie mają takiego zaplecza z częściami. 

jahooxbiker

Bo magura wogóle nie bierze pod uwagę serwisowania tego tłoczka, piszą na innych forach, oficjalne stanowisko firmy na zapytania ludzi.

A problem jest i jak by zajrzeć tam raz na sezon i wyczyścić to pewnie tłoczek byłby w dobrym stanie.

Ja tam pierwszy raz zajrzałem po 3 miesiącach od użytkowania klamki bo zaczęła się lekko "ciąć" przy odbijaniu, więc nie wiem czy sezon to zdecydowanie nie za późno