Skocz do zawartości

błotniki do przełaja - PlanetX XLA

sq8shq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poszukuję jakichś (najlepiej jak najbardziej pełnych) błotników do roweru PlanetX XLA (przełajka w aluminium). Niestety rower nie posiada większości potrzebnych punktów montażowych do błotników, a dodatkowo linki prowadzone są po rurkach tylnych widełek (od góry) i po goleni widelca na zewnątrz (w mojej ocenie trochę utrudnia to montaż błotników uniwersalnych na jakieś opaski itd.)

Generalnie rower obecnie spełnia już tylko funkcje zimówki/do pracy/po mieście coś załatwić... wiec błotniki bardzo by się przydały (obecnie jest też wpięty w trenażer ale to chwilowo i nie ma związku z błotnikami :)). Takich zwyczajnych pełnych nie widzę możliwości dopięcia (ale mogę się mylić). Chciałem założyć speedrockery ale też jest problem bo mocowania błotników wypadają mi np. na mocowaniach linek (nie wiem czy to jest na jakims nicie czy cos ale takie "siodlo" na linke przytwierdzone do goleni widelca) na widelcu i generalnie musiałbym ściskać linki bo inaczej nie widzę tego...

Może macie jakieś pomysły jak to ogranąc? co mogłoby być najlepsze w tym rowerze jako pałny błotnik?

P.S.

tak wiem, obecne "błotniki" to druciarstwo jakich mało ale na szybko nie miałem pomysłu a coś być musialo...

2022-01-09 18.05.58.jpg 2022-01-09 18.06.02.jpg 2022-01-09 18.06.14.jpg 2022-01-09 18.06.24.jpg 2022-01-09 18.06.32.jpg

tylko ze u mnie linki lecą np. po górnych rurkach tylnego trójkąta (u Ciebie widzę ze dołem). Dodatkowo na widelcu mam takie "mocowanie" do pancerza/linki i ono wypada idealnie w miejscu gdzie mocuje sie speedrockery (to górne mocowanie)

hej,

dzięki wszystkim za podpowiedzi. Niestety speedrockery sie nie lubią z tym rowerem... mocowania na przednim widelcu wypadają na mocowaniach do linek i nie chcą sie ładnie ułożyć w tych tunelach na linkę. Dodatkowo tylny trójkąt jest asymetryczny + dość napięta linka od hamulca i akurat w tym przypadku na niej wypada mocowanie i całość błotnika jakoś mi leci na jedną stronę... - nie wchodząc w szczegóły nie bardzo to idzie założyć...

Ale nie ma co sie poddawać i idąc tropem speedrocekra wziąłem od razu SKS Raceblade Pro XL i tutaj jest już lepiej. Filozofia mocowania i samych błotników jest prawie taka sam ale mniej punktów styku okazało się zbawieniem... może nie jest idealnie ale jest bardzo dobrze + fajnie spasowały sie też z moja szosą (Felt VR). 

Na Felcie już przetestowane na zewnątrz i sprawdziły się świetnie (nie w deszczu a w błocie pośniegowym i śniegu ale zawsze). Na przełaju na razie tylko na sucho (dalej wpięty w trenażer) ale jest ok.

Swoja drogą, nie są to pełne błotniki, a mimo tego naprawdę spisują się bardzo dobrze - zaskakująco dobrze (spodziewałem się ze będzie gorzej). Tak wiec jakby ktoś nie chciał/nie mógł z jakiegoś powodu spasować speedrockerów to polecam Raceblade, mimo że są dużo krótsze to naprawdę dają rade.

IMG_20220117_170743[1].jpg IMG_20220117_170750[1].jpg IMG_20220117_170804[1].jpg IMG_20220116_144817[1].jpg
W dniu 17.01.2022 o 18:15, liftlodz napisał:

Ale te błotniki na zdjęciach to raceblade a nie Speedrocker

no dokładnie. jak mówiłem speedrockery nie siadły ale wziąłem w jednym zamówieniu od razu raceblade pro xl i te siadły całkiem niezłe.